Hassas Cildi Ağırlaştıran Cilt Bakımı HatalarıHerkes daha ferah, fresh, güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak ister. Bu amaçla yapılan işlemlerin bazıları işe yararken diğerleri tam tersi bir etki gösterir. Beklenenin aksine daha yorgun ve soluk bir görünüm elde edilir. Böylesi olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için özellikle hassas ciltlere daha titiz davranmak ve ufak tefek bazı ayrıntıları göz önünde bulundurmak gerekir.

Tüm Ciltlere Faydalı Olacak Öneriler

  1. Kalitesiz ve ağır makyaj ürünlerinden uzak durulmalı
  2. Haftada bir kez doğal ürünlerle peeling yaparak cilt ölü hücrelerden arındırılmalı
  3. Kimyasal temizleyiciler yerine gülyağı gibi doğal ürünlerle cilt temizlenmelidir.

Hassas Ciltlere Hassas Öneriler

  1. Hassas ciltler yıkanırken, temizlenirken suyun ısısı çok önemlidir. El, yüz ve vücut temizliğinde cildin kurumaması için sıcak sudan uzak durulmalı, kesinlikle soğuğa yakın ılık su kullanılmalıdır.
  2. Hassas cilde sahip olanların alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmaları önerilmektedir.
  3. Bir gün içinde yüzü sabah, akşam iki kez yıkamak yeterlidir. Fazla yıkamak cildin doğal yapını kurutur.
  4. Hassas ciltler soğuktan, sıcaktan çok daha kolay etkilenirler. Bu sebeple cildi doğal etkenlerden korumak için her gün en az bir kez nemlendirmek gerekir. Yeterince nemlenen cilt daha güçlü olur ve kolay kolay hasar görmez.
  5. Aşırı fondöten ve pudra ciltteki gözenekleri tıkar ve cildin nefes almasını engeller. Bu sebeple cildi tamamen kapatan ürünlerden kaçınılmalı, daha çok su bazlı, hafifletilmiş ürünler kullanılmalıdır.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*