Hamilelikte MevsimlerBilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre , hamile kalınan mevsimin bebeğin cinsiyeti olduğunu iddia ediliyor.

İtalyan bilim adamlarının yaptığı çalışmada ortaya çıkan bu sonuç her ne kadar küresel olarak kabul görmese de , 14 bin kişilik bir veriden yararlanılarak elde edilen bu sonuç oldukça dikkat çekiyor.

14 bin kişinin katıldığı araştırmaya göre , ilkbahar mevsiminde hamile kalanların bir çoğu , kız çocuk dünyaya getiriyor.

Araştırmanın detayında şöyle bir açıklama geçiyor ;

İtalyan bilim adamları , Eylül ile Kasım ayları arasında hamile kalan kadınların çocuklarının erkek olma olasılığının yüzde 54 olduğunu belirterek, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında hamile kalanların çocuklarının ise sadece yüzde 49’unun erkek olduğunu söylüyor.

Doğurganlık oranının da mevsimler ile etkileşimde olduğunu belirten bilim adamları , döllenme ihtimalinin en fazla olduğu dönemi Eylül-Kasım ayları arası olarak gösterdi. Bunun dayanağı olarak da , Bu dönemde erkek çocuk olasılığının daha yüksek oluşunun tesadüf olmadığını , erkek bebeklerin yaşama şansının kız çocuklardan daha düşük olduğunu ve bu yüzden de doğanın, erkek çocukların doğum zamanını hamilelik ve doğum için en uygun zamana denk getirdiğini belirtti.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*