Hafif Makyaj Nasıl Yapılır?Günlük olarak kullanılacak makyajlar genel olarak daha hafif ve daha doğal olacak şekilde tercih edilir. Hafif makyajın en önemli olayı ise doğru renk seçimidir. Cilde en uygun şekilde seçilecek renkler hafif makyajın kilit noktalarıdır.

Hafif makyajın en önemli sırrı doğal görünmektir. Bu sebeple ağır fondötenler, koyu göz makyajlarına gerek yoktur. Cildin temiz olması ve uygun nemlendirici ile nemlendirilmesi hafif makyajın başlangıç adımıdır. Bu işlemin ardından cilt tonuna uygun olarak seçilen fondöten kullanılır ve doğal tonlara yakın ve genel olarak şeftali tonlarında seçilen bir allık ile cilt makyajı tamamlanmış olur. Allık seçimin de tonu kadar allığın türü de önemlidir. Likit veya krem allıklar hem daha doğal hem de daha sağlıklı görüldüğü için tercih edilmelidir.

Hafif makyajda göz kapaklarına ve göz çevresine makyaj ürünü uygulanmasına gerek yoktur. Duruma göre fondötenden 2 ton açık olarak seçilen bir aydınlatıcı göz çevresi için ideal bir görünüm sağlar. Kıvırıcı ile kıvrılan kirpiklere hacim vermek için birkaç dakika aralıklarla uygulanan bir rimel göz makyajının hafif, doğal ve kusursuz görünmesini sağlamaya tek başına yeterlidir.

Makyajın son adımlarında ise doğru ruju seçmek ve doğru şekilde kullanmak bulunmaktadır. Dudaklara dolgunluk verecek şekilde seçilen bir parlatıcı tek başına yeterli olurken, eğer bu parlatıcı gümüş simli tonlarda seçilirse daha dolgun bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*