Güzellik Kavramında BelirsizlikGüzellik , sadece kadınların değil tüm insanların kendisine söylenmesinden haz aldığı bir seydir..
Güzelliğin boyutunun da önemsiz kaldığı zamanlar vardır..
Öyle ki , önemli olan tek şey anlamdır..
Bu yüzden öncelikle yüzün değil de , davranışların ya da yüreğin güzel olması gerekmektedir ..
Klişe olan bir söze girmek istemiyorum , insanların bir iç geçiriş olarak kullandığı o ” Önemli olan kalp güzelliği” cümlesinden de bahsetmiyorum..
Gerçekten buna önem veren , ve dolu dolu yaşanan her seyin altında o anlamı bulabilen insanlar güzeldir..
Zamanımızda bu tür davranışlara önemin azaldığını fark eden güçler de , televizyon , sosyal medya ya da aklınıza gelebilecek her türlü yayın organından güzellik diye bambaşka faktörleri araya sokup , asıl önem verilmesi gereken davranışları geri plana atmaktadır ..

Artık günümüzde gelişmiş olup ve halende gelişen teknoloji sayesinde güzellik konusunda herkes birbiriyle yarışmaktadır. Erkeklerin güzel görünmek için yapmadıkları işlem ve uygulama olmayıp, saç bakımından tutunuz kıyafete kadar çeşitli bir çok uygulama yapmaktadırlar.

 

Kadınların güzellik konusunda ise erkeklerden daha fazla olup, erkeklerin geçirdikleri zamanın güzellik için en az 10 katı zaman harcamaktadırlar. Her insan güzel görünüme sahiptir, güzel görünmek herkesin hakkı olup, güzellikte asla kusur aramamamız gerekmektedir. İnsanların yaptıkları her şey kendilerini güzel göstermek olsa da , iyi yada kötü bunu hiçbir zaman kınamamız gerekmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*