Güzellik İçin Kayısı Yağı Nasıl Kullanılır?


11

Hücre yenileyici özelliği ile bilinen kayısı yağı, cilt yaşlanmasının önüne geçmek için kullanılmaktadır. İçinde bulunan A,D,K,E vitaminleri ile cilt lekelerini zamanla yok eder. Özellikle kuru ciltlere iyi gelen kayısı yağı, selülitli bölgelere de uygulanmaktadır. Kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakarotin maddelerini içerir. Uzmanlar kayısı yağı uygulanan cildin, güneşe çıkmamasını önermektedir. Soğuk pres yöntemi ile üretilmiş kayısı yağı, hiçbir sıcak işlemden geçmediği için, içindeki vitaminleri kaybetmez. Bu sebeple güvenli markaların ürettiği kayısı yağını tercih etmekte fayda vardır.

11-300x155


Doğal Cilt Güzelliği İçin Kayısı Yağı Nasıl Kullanılır?

Hiçbir problem olmayan ciltlerde, ileride oluşabilecek kırışıklıkları önlemek amacı ile haftada bir gün kayısı yağı uygulanabilir. İçindeki A vitamini sayesinde cildin yenilenmesini sağlayacak, cildin ihtiyacı olan nemi geri kazandıracaktır.

Kuru Ciltlerde Kayısı Yağı Nasıl Kullanılır?

Her gün nemlendirilme ihtiyacı olan kuru ciltlerde, kayısı yağı veya kayısı çekirdeği yağı; günde bir defa sürülmektedir. Tüm beden dinlenirken cilt dokusu gece kendini yenilemektedir. Gece makyajdan arındırılan ve iyice temizlenen cilde sürülen kayısı yağı, kuru cilt tarafından hemen emilir, içindeki vitaminler cildin yenilenmesini hızlandıracaktır.

Selülitli Ciltlerde Kayısı Yağı Nasıl Kullanılır?

Yanlış beslenme ve cilt dokusu sebebi ile ortaya çıkan selülit tedavisinde, kayısı yağı oldukça etkilidir. Selülitli bölgeye haftada iki defa sürülen kayısı yağı, düzenli beslenme ve sporla selülitlerin kısa sürede yok olmasını sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Makyauj, siyah göz makyajı ve Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*