Güzel Makyaj Yapma TeknikleriMakyaj her kadının daha güzel olabilmek ve kendini daha güzel hissetmesi için başvurulan bir yoldur ve bu yol doğru şekilde kullanılmadığı takdirde sorunlara yol açmaktadır.

Güzel makyajı doğru bir şekilde yapabilmek için yapılacak ilk adım nemlendiriciyi doğru seçmek ve doğru şekilde uygulamaktır. Nemlendiricinin doğru şekilde seçilmesi makyaj sonrası parlamaları ve akmaları engellemektedir.

Nemlendiricinin uygulanmasının ardından cilt rengi ile uyumlu bir fondöten kullanılmalıdır. Kullanılacak bu fondötenin cilt rengi ile uyumlu olması gözaltı torbalarının, sivilcelerin ve lekelerin doğru şekilde kapanmasını sağlar ve cilde doğal bir görüntü sağlar. Cilde uygun fondötenin sürülmesinin ardından sünger yardımı ile her yere eşit oranda yayılması ve pamuk ile fazlalıkların alınması da makyajın daha güzel görünmesine yol açmaktadır.

Cildin hazır olmasının ardından göz makyajı için eyelineri doğru şekilde kullanmak gereklidir. Eyeliner sürülmeye göz pınarından başlanır ve geriye doğru çekilir, bu işlem yapılırken bir elle gözü germek eyelinerin daha pürüzsüz çekilmesine neden olur.

Göz makyajında kullanılacak farın seçimi göz yapısına uygun olarak belirlenmelidir. Koyu olarak seçilen göz farı gözün daha küçük gözükmesine, açık tonlarda seçilen göz farı da gözün daha büyük gözükmesine sebep olur.

Güzel makyajı tamamlanacak için atılacak son adımlardan biri rimelin kullanımıdır. Kirpiklere uygulanacak rimelin tortu bırakmaması önemlidir. Aynı zamanda rimelin alt kirpiklere uygulanmasında az kullanılması da dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Güzel makyajın doğru şekilde tamamlanması için makyaj tonlarına uygun bir ruj seçilerek makyaj sonlandırılabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*