Günlük Makyajın Püf Noktalarıİş hayatı, okula gitme, alışveriş gibi pek çok sebeplerle kadınlar gün içerisinde evden çıkmakta ve bunun için de makyaj yapmak zorunda kalmaktadırlar. Günlük olarak kullanılan makyaj daha hafif ve daha az belirgin olarak tercih edilmektedir. Bu sebeple daha doğal tonlar ve daha az malzeme kullanılarak yapılır.

Günlük makyajın ilk adımı cildi makyaja hazırlamak için sürülen nemlendiricilerdir. Yüz bölgesine ve göz kapağına cilde uygun nemlendiricinin sürülmesinin ardından, gözaltlarındaki karanlık görüntüyü gidermek için gözaltı kapatıcısı kullanılır. Cilt rengine uygun fondöten küçük parçalar halinde cilt yüzeyine uygulanarak kusurların ve renk farklılıklarının gizlenmesi sağlanır. Fondötenin uygulanmasının ardından gözaltlarına aydınlatıcı sürülerek aydınlık ve doğal bir göz bölgesi görüntüsü elde edilir.

Bir sonraki adımda Açık tonlarda olması tercih edilen bir far göz kapaklarının üstüne sürülür ve bu sayede gözaltlarındaki aydınlık göz kapaklarına da verilmiş olur. Göz kapağına gölgeli bir görüntü vermek için kahve tonlarındaki koyu bir far hafif şekilde kirpik diplerinden gözaltlarına uygulanır ve far eşit şekilde dağıtılır. Koyu tonda olan far alt kirpik diplerine de far fırçası yardımı ile hafifçe sürülür.

Göz makyajının son adımında, hacimli bir rimeli hem üst kirpiklere hem alt kirpiklere uygulamak gerekir.

Göz makyajının tamamlanmasının ardından cilt rengine uygun hafif bir allık sürülür ve son olarak doğal tonlarda bir ruj ile makyaj tamamlanır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*