Günlük Makyaj TeknikleriHer gün ağır yapılan makyaj hem cildi yorar hem de zaman kaybı olarak gözükebilmektedir. Bu sebeple günlük olarak kullanılabilecek daha hafif makyajlar, özellikle sabah erken saatte kalkan ve hazırlanması gereken bayanlar için tercih sebebi olmaktadır.

Günlük makyajların daha pratik ve kolay olabilmesi için genel olarak makyaj setinin bütün olarak alınması tavsiye edilmektedir. Bu şekilde bütün alınan bir set, vakitten zaman kazanılmasını sağlar.

Makyaj yapılmaya başlamadan önce mutlaka cilt makyaja hazırlanmalıdır. Bu da cilt tipine uygun bir nemlendiricinin yüz bölgesine sürülmesi ile olmaktadır. Uygun nemlendirici cilde sürüldükten sonra, cilt rengine uygun fondöten sürülerek cilt yüzeyindeki renk farklılıkları kapatılır. Aynı fondöten göz kapağına ve gözaltına da uygulanmalıdır.

Cilt yüzeyindeki tüm pürüzler giderildikten sonra göz makyajına başlanır. Cilt renginden iki ton açık bir aydınlatıcı gözaltlarına ve göz kapağına sürülerek hem aydınlık hem doğal bir görüntü sağlanır. Göz kalemi sürmek eyeliner sürmekten daha kolay olduğu için günlük makyaj da genel olarak göz kalemi tercih edilir. Göz şekline göre uygulanan göz kaleminin ardından gözaltlarına koyu tonda uygulanacak far, hem daha buğulu bir göz makyajına hem de şık bir görüntü oluşmasına sebep olur. Göz makyajının son adımı olarak kirpiklere rimel uygulanır.

Cilt rengine uygun tonda seçilen bir allıkla makyajın bu aşaması da sona ermiş olur. Son olarak doğal tonlarda seçilen bir ruj veya parlatıcı ile günlük makyaj tamamlanmış olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*