Güneş lekelerine doğal çözümler


güneş lekelerinden kurtulmak için yazılanları uygulayabilirsiniz.

Güneş lekelerine doğal çözümler

Güneş altında fazla kalındığı zamanlarda ortaya çıkan lekeler ciddiye alınmadığı taktirde uzun vadede sağlık sorunları çıkarabilir. Belirginleşmeye başladığı anlarda bir tedavi uygulanmazsa ileride daha ağrılı ve yorucu tedavi yöntemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İlk etapta müdahalede bulunulduğu zaman hem daha pratik çözümler üretebilir hem de daha kolay yöntemlerle lekelerinizden kurtulabilirsiniz..
Doğal çözümler günümüzde en çok tercih edilen tedavi yöntemlerindendir. Bunun sonucunda insanların doğaya yüzünü dönmektedir ve doğa da onlara karşılığını vermektedir.

Bir kaç doğal bitkisel tedavi maskesi önerebiliriz , Bunlar ; lekeler için , lekeler sonrasında cilt bakımı için ve lekelenme öncesi koruma amaçlı olarak 3 grupta toplanabilir..

Lekeler için tedavi yöntemleri ;

– 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı yulaf unu, 1 çorba kaşığı yoğurt ve karıştırılıp yüze sürülür. Maske ciltte 20 dakika bekletilir. Ardından cilt ovalanarak maske çıkarılır. Yüz bol su ile yıkanarak maskeden arındırılır. Maske haftada bir kere uygulanmalıdır.

– 1 tutam maydanoz, 1 fincan yoğurt, 1 tutam semizotu, bir miktar limon karıştırılır. Güneş lekesi olan bölgeye sürülerek 30 dakika beklenir. Ardından cilt ovalanarak çıkarılır. Haftada 2 kez uygulayarak güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.

– 1 tatlı kaşığı vazelin, 1 tatlı kaşığı kadar kabartma tozu ve un haline getirilmiş bir yumurta kabuğu karıştırılır. Karışım cilde sürülerek 20 dakika beklenir. Haftada iki kere uygulanır. Maskeyi yüzünüzden ovalayarak çıkartmaya ve ardından bol su ile durulamaya dikkat edin.

– Salatalık da cilt lekeleri için oldukça yararlıdır. Bir adet salatalığı ikiye bölüp lekelerinize uygulayın , Bunu her gün veya haftada 2-3 gün tekrarlarsanız lekelerin zamanla açıldığını farkedeceksiniz…

 

güneş lekelerinden kurtulmak için yazılanları uygulayabilirsiniz.
güneş lekelerinden kurtulmak için yazılanları uygulayabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*