Göz Makyajı Teknikleri 20152015 yılının göz makyajı modelleri düşünüldüğü zaman, eski yıllarda yapılan ağır ve renkli göz makyajlarının yerini daha doğal ve toprak tonlara bıraktığı dikkat çekmektedir. 2015 yılı içerisinde özellikle buğulu göz makyajları oldukça modadır. Davetlere katılan dünyaca ünlü yıldızların makyajlarına dikkat edildiğinde de buğulu göz makyajlarının ne kadar çok tercih edildiği fark edilmektedir.

2015 yılının en trend göz makyajlarından bir tanesi doğal göz makyajıdır. Doğal göz makyajını yapabilmek oldukça kolaydır. Öncelikle yapılması gereken cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için cilt rengine uygun bir kapatıcı kullanmaktır. Kapatıcı kullanılırken amaçlanan şey, gözaltı morlukları, ciltte oluşmuş kızarıklıkları kapatmaktır. Kapatıcı işlemi tamamlandıktan sonra yüz renginin sabitlenebilmesi için kapatıcıdan bir ton koyu renk olan pudra sürülmelidir. Makyajın son adımları ise doğal tonda bir parlatıcı ve rimel sürmektir.

Doğal tonda yapılan bir göz makyajını koyu renk ruj sürerek tamamlamak da 2015 göz makyajı modasının dikkat çekici trendlerinden biridir. Koyu renk olarak seçilen renkler özellikle turuncu, bordo, kırmızı ve kızıl renkleridir.

2015 yılının favori makyaj türlerinden biri de en moda renk olan moru göz makyajında da kullanmaktır. Morun her tonunun kullanılabildiği bu makyaj türünde amaç gözleri ön plana çıkarmaktır. Göz çevresine mor, leylak veya lavanta rengi bir far uygulanan bu makyajda, yanaklara pembe allık uygulanır ve dudaklar doğal görüntüsünde tutularak gözler ön planda tutulur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*