Göz Halkalarına Bitkisel ÇözümPatates dilimleri :

Soyulmuş ve göz altı boyutunda ince dilimler halinde kesilmiş  patatesi 10 dakika boyunca kapalı göz kapaklarınızın üstünde bekletin. Sonuç almak için en az haftada 3 kez tekrarlayın. Her uygulama sonrası ılık su ile gözlerinizi yıkayın.

 

Soğuk salatalık dilimleri :

Halka olarak kestiğiniz salatalığı buzdolabında bekletin. Soğuk dilimleri 10 dakika boyunca kapalı gözler üzerine uygulayın. Serin salatalık, göz çevresini yeniler.  Cilt dokusunu düzenler. Kolaylıkla koyu renkli halkaları azaltmakta yardımcı olur.

 

Süte batırılmış salatalık :

Bir küçük kase süt içine  salatalık dilimlerini koyun. Yarım saat  sütün içinde bırakın. Sütlü dilimleri en az 10 dakika gözlerinizde bekletin.

Tatlı badem yağı :

Tatlı badem yağını pamuğa bir kaç damla damlatın. Bu pamuğu 10 dakika gözaltında tutun. Tatlı badem yağı yorgun ve morarmış bölgenin dinlenmesi ve toparlanması için yardımcı olur.

 

Pişmiş elma :

1 adet elmayı pişirin ve soğutun. Yarım saat buzdolabında  bekletin. Soğumuş lapa elmayı avucunuzda  yuvarlak hale getirip gözünüze yapıştırın. Haftada 3 gün bu uygulamayı yapın.

 

Buğday ve kayısı yağı :

Buğday tohumu yağı ve kayısı yağını birer çaykaşığı olmak suretiyle bir kaba koyun. Bu karışımdan 5-6 damla bir pamuğa dökün ve göz altında 10 dakika bekletin. Yağın gözünüze kaçmamasına dikkat edin. Pamuk yerine serçe parmağınızın ucunu bu karışıma batırarak  gözaltına dairesel hareketlerle masaj yapabilirsiniz.

 

Domates, limon ve un :

Bu karışımı hazırlamak için, 1 çay kaşığı taze domates suyu ve bir çay kaşığı limon suyu gerekli. İçine bir tutam un katın ve hamur yapın. Göz alına sürdüğünüz bu hamur  tamamen kuruyuncaya kadar bekletin. sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 gün yapacağınız bu doğal tedavi koyu halkaların yok olmasını kolaylaştırır.

 

Bal :

Bir çorba kaşığı sıcak suda bir çay kaşığı balı sulandırın. Soğuduktan sonra bu karışıma batırılmış pamukla göz kapakları üzerine kompres yapın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*