Göbek Yağlarına ElvedaBölgesel fazlalıklar pek çok kadın ve erkeğin problemidir. Göbekteki yağlar da kişilerin görünümüne hoş olmayan bir hava katar. Aynı zamanda da sağlığını riske atar.

Tatlılardan Vazgeçin

Kadınlar en mutsuz anlarını çikolata yiyerek hemen atlatabilir. Çünkü tatlı onları mutlu ediyor. Fakat şu da bir gerçek ki önünüzden sarkan, bluzlarınızdan pantolonlarınızdan taşan yağ birikintisinin sebeplerinden biri de kabul etmeliyiz ki işte tam da her yediğinizde sebepsiz gülümsememize sebep olan tatlılar.

Onlardan vazgeçmeden sadece biraz kendinizi kısıtlayarak; yani günde 3 tane değil de 1 tane yiyerek fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bütün gün öğünlerinizi tam yiyebilirsiniz; fakat ekmek ve karbonhidrat içeren besinlere hayır demeyi öğrenmelisiniz.

Güzel görünmeyi istiyorsanız sağlıklı beslenmelisiniz. Et, balık, tavuk eti ve bolca sebze tüketebilirsiniz. Fakat ölçüsünü siz belirlemelisiniz. Öğlen yemeklerinizi bolca yeşillikle geçirin. Kendinize yaptığınız en büyük iyilik olacak bu.

Yoğurt Mucizesi

Her gün düzenli uyku saatlerinizi belirleyin. Uyumadan önce mucizevî bir iksir olarak düşüneceğiniz bir yoğurt kürü var. İşte bu kürü her gün yediğiniz yemekleri yaptığınız tatlı kaçamağını düşünerek yemelisiniz.

İki hafta sonunda fazlalık olarak düşündüğünüz o göbekten kurtulmaya başladığınızı göreceksiniz.

Bir kâse yağsız yoğurdun (4 kaşık ölçüsüyle) içine yarım limon suyunu sıkın ve 2 çay kaşığı pul biber ekleyin ve yatmadan bir saat önce bu kürü yedikten sonra uyuyun.

Kürü uyguladığınız sürede bol su için. Yağ yakımını hızlandıracak metabolizmanızı kuvvetlendireceği için göbeğinize veda edeceksiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*