Gelin Makyaj ÖrnekleriHer kadın her dönemde dikkat çekmek ve beğenilmek ister, fakat bu özel bir günse bu özen ve istek kat kat artmaktadır. Hele ki bu özel gün kendi düğünleri ise o gün tüm gözler kendi üzerlerinde olacağı için bu istek doruk noktalara çıkmaktadır. Gelin makyajı mutlaka kusursuz, doğru ve dikkat çekici olmalıdır.

Son zamanların moda gelin makyajları düşünüldüğü zaman sadeliğin ve doğallığın ön planda, abartının ise kesinlikle geri planda olduğunu söylemek mümkündür. Sade bir makyaj daha güzel ve etkili görüntü sağlamaktadır. Bu etkili ve doğal görüntüyü sağlamak için ilk adım doğru fondöten ve pudrayı seçmekten geçer. Doğru olarak seçilen fondöten cilde tabaka halinde uygulanmamalı, her tarafta eşit olmasına özen gösterilmelidir.

Gelin makyajını kusursuz olarak uygulamanın önemli bir diğer adımı ise doğru göz makyajının uygulanmasıdır. Sadeliğin ön planda tutulması gerektiği göz önüne alınırsa uygulanacak far koyu renk olmamalı, sedef veya bej tonlarına ağırlık verilmelidir. Göz makyajının tamamlayıcısı rimel ise mutlaka siyah renkte ve suya dayanıklı olarak seçilmelidir.

Göz makyajının da tamamlanmasının ardından sırada doğru allık seçimi ve uygulaması bulunmaktadır. Elmacık kemiklerinin ortaya çıkartılmasının daha güzel gözüktüğü düşünülürse seçilecek allık şeftali tonlarında olmalı ve yanaklardan yukarı yöne doğru uygulanmalıdır.

Gelin makyajının en son adımı olan rujun rengi makyajın bütünlenmesi açısından oldukça önemlidir. Etkileyici dudaklar için ise pembe veya mürdüm eriği tonları seçilmelidir. Rujun sürülmesinin ardından aynı tonda uygulanacak bir dudak kalemi ile dudaklar belirgin hale getirilmelidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*