EZGİ MOLA KİMDİR?Oynadığı dizi ve sinemalarda kısa zamanda seyircinin beğenisini kazanan Ezgi MOLA başarılı oyunculuk performansı ile birçok kitle tarafından hayranlık kazandı. Sevenleri tarafından ilgi ile takip edilen ezgi mola 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Daha çocuk yaşta iken oyunculuk hayatına atılmıştır. İlk olarak Yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı karate can dizisinde rol aldı. Daha sonra Müjdat gezen sanat merkezinden ve Aydoğan Temelden oyunculuk eğitimi aldı. Hırsız polis dizisindeki başarılı performansı ile daha çok tanınmaya başlandı. Ardından Türk sinemasının en ünlü oyuncularından olan Türkan Şoray ile hayatımın kadınısın filminde rol aldı. 2007 senesinde en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Sadri Alışık ödülü aldı. Bundan sonra birçok dizi ve sinemalarda başarılı performansı ile boy gösterdi.

Ezgi Mola’nın rol aldığı filmler: Celal ile Ceren, Pazarları Hiç Sevmem, Celal Tan Ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi, Ay Büyürken Uyuyamam, Dedemin İnsanları, Veda, Hokkabaz, Hayatımın Kadınısın, Organize İşler Ve Ejder Kapanı.

Ezgi Mola’nın rol aldığı diziler: Kötü Yol, Bir Ömür Yetmez, Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan, Canım Ailem, Sınıf, Kolay Gelsin, Senden Başka, Hırsız Polis, Görünmez Adam, Sevinçli Haller, Sultan Makamı, Unutma Beni, Karate Can.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*