En Şık Salon DekorasyonlarıEvimizin en büyük odası ve en şık odası şüphesiz salonlardır. Eve gelen misafirler salonda ağırlandığı için salon dekorasyonuna oldukça önem verilmektedir. Mobilyasından küçük aksesuarlara, koltuk takımlarından perdelere ve halılara kadar en küçük ayrıntılar bile dikkatle dekore edilir. Salon dekorasyonunda en önemli nokta odanın büyüklüğüne ve küçüklüğüne uygun eşyalar kullanılmasıdır. Büyük salonlarda büyük mobilyaları tercih etmek gerekir. Bu şekilde odanın konforu daha çok artacaktır. Küçük salonlarda ise daha küçük aksesuarlar kullanmak gerekir. Bu şekilde dekore etmek küçük salonların daha geniş görünmesine neden olacaktır. Bu anlamda küçük salonlarda köşe takımı gibi koltuklar daha rahat bir alan oluşturur. Bu köşe takımlarını da küçük aksesuarlar ile kombine etmek gerekir. Salonda kullanacağınız aksesuarlar ise salon dekorasyonun uygun bir şekilde seçilmelidir. Eğer yemek bölümü için salonda yer ayırdıysanız bu bölüme uygun aksesuarlar kullanılmalıdır. Salonların ışıklandırılması da dekorasyonda oldukça önemlidir. Led aydınlatmaların yanında şık lambaderler ve çeşitli mumlar bu konuda size yardımcı olabilirler. Hem yemek bölümüne hem de oturma bölümüne ışıklandırılma yapılması daha uygun olacaktır. Tabi ki salonu dekore ederken aynaya da önem vermek gerekir. Salonların olmazsa olmazıdır aynalar. Piyasada birçok modern tarzdaki aynalardan salonlarınızda yer ayırmalısınız. Küçük salonlarda büyük bir ayna tercih etmek hem odayı geniş tutacak hem de derinlik katacaktır. Salonlarda en çok tercih edilen aynalar ise modern tarzda ki varak aynalardır.  Büyük salonlarda ise parçalı küçük aynaları kullanmak oldukça şık bir görüntü sergileyecektir. Tablolar ise salonların başköşe dekorasyonunda yer alırlar. Salonda kullanacağınız büyük boy tabloları bir aydınlatma eşliğinde kullanırsanız tablolara daha dikkat çekilmesini sağlar. Böylelikle daha şık bir görüntü oluşur. Küçük salonlar için büyük tablo yerine küçük ama birkaç parçadan oluşan tabloları kullanmak yerinde olacaktır.

Salonlarda En önemli bir diğer ayrıntı ise perdelerdir. Perdeler salon dekorasyonunu tamamlayan ve odaya şık bir görüntü sağlayan aksesuardır diyebiliriz. Küçük odalarda duvar rengi ile uyumlu perdeler kullanılabilir. Eğer mobilyalarınız fazla renkli ve desenli ise düz tonlarda bir perde seçimi daha uygun olacaktır. Uzun pencere olan salonlarda yere kadar uzanan perde modelleri daha kullanışlı ve gösterişli olacaktır.

Salon dekore ederken aslında sizin kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir dekorasyon yapılmalıdır. Çok aşırı bir şekilde salonu boğmadan odaya uyumlu ve odaya bütünlük sağlayan bir dekorasyon yerinde olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*