En Sağlıklı Güneş Koruyucu KremlerGüneş koruyucu kremler sadece yaz mevsiminde değil kış mevsiminde de kullanılması gereken ürünlerdir. Çünkü güneşin ışınlarına her zaman maruz kalırız ve bunca zararlı gaz salınımının olduğu dünyamızda , Ozon tabakası oldukça hasar görmüştür. Bu da Güneşin zararlı ışınlarının direkt vücudumuza temas etmesine yol açmaktadır.

Bir çok cilt kremi güneş koruyucu krem piyasaya sürerek insanların beğenisine sunmaktadır . Hepsi de , kendi markasını oldukça yüceltmekte ve en iyisi olduğunu savunmaktadır. Peki hangi güneş koruyucu krem markalarına güvenmeliyiz ?

Öncelikle , SPF değerine yani kaç faktör olduğuna bakılmalıdır. Açık tenli kişilerde SPF daha yüksek olmalıdır. Çünkü açık tenli kişiler güneş ışınlarından daha fazla etkilenmekte ve daha fazla zarar görmektedir..

Cilt tipine göre , bir kaç tane güvenilir koruyucu krem markasını araştırıp , beğenilerinize sunuyoruz.

1-) YAĞLI CİLTLER İÇİN:
Yağlı ciltler için kullanılabilecek en iyi güneş koruyucu kremler , yağsız içeriğe sahip olan kremlerdir. Zaten yağ seviyesi yüksek olan ciltlere bir de yağlı krem uygularsanız , kremin yararından çok zararı olacaktır..
-SOLECRİN SPF 30 SUYA DAYANIKLI GÜNEŞTEN KORUYUCU EMÜLSİYON 100 ML.

olecrin SPF 30 güneş koruyucu emulsiyon, hassas ve alerjik ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerini güneşten koruması için dermatolojik olarak formüle edilmiştir. UVA ve UVB ışınnlarından cildi korumak için en gelişmiş filtreler içerir. Formülünde, suya ve tere dayanıklı olabilmesi için özel bir yapıya sahip fiziksel filtre olan Titanyum dioksit ile birlikte en güçlü organik filtreler Tinosorb S, Parsol ve Uvinul MC 80 bulunur. Koruma gücünü en yüksek seviyeye çıkarmak için formülüne yeni jenerasyon Tinosorb M de ilave edilmiştir.

Güneşin cilt üzerindeki kızarıklık, kaşıntı ve su toplaması gibi kısa dönemli zararlı etkilerini önlerken, serbest radikallerin neden olduğu uzun dönemli cilt hastalıklarınıda önlemeye yardımcı olur. Formülünde güneş koruyucu filtrelerin yanı sıra, cilt hücrelerindeki DNA yapısını güneşin zararlı etkilerinden koruyan ve hücrelerin bağışıklık sistemini güçlendiren bir filtre olan Antilökin 6 bulunur.

Öte yandan Vitamin E içeriği, güneşin serbest radikal oluşturan etkisini azaltarak erken cilt yaşlanmalarını engellemeye yardımcı olurken, gliserinde cildi ileri derecede nemlendirir.
Fiyatı: 64.50 TL.

-Facial Oil Free Sun Screen Cream 50+

 • Çok yüksek koruma sağlar
 • Yağ içermez · Mükemmel emilim sağlar
 • Sakinleştirici ve tahriş etmeyen içeriklere sahiptir
 • Suya dayanıklıdır
 • Fiziksel, kimyasal ve bitkisel filtreler içerir
 • Güneşe karşı hassas ve alerjik ciltler için tavsiye edilir
 • Hipoalerjik ve non-komedogeniktir
  Fiyatı: 48.53 TL

-Bioderma Photoderm AKN MAT SPF 30 Creme

 • Maksimum anti-UVB etkisi ve ekstrem  anti-UVA performansı ile Photoderm AKN MAT güneş yanıklarına karşı cildi korur ve güneşe bağlı erken yaşlanmayı engeller.
 • Patentli BIOprotection® kompleksi ile hücrelerde hasar oluşma riskini önler.
 • BIODERMA’nın araştırmaları sonucu geliştirilen sebore düzenleyici Fluidactiv® kompleksi sayesinde cildin sebum kalitesini düzenler, cilde temiz ve sağlıklı bir görünüm verir.
 • Photoderm AKN MAT uzun süreli matlaştırıcı etkiyi garanti eder. Uygulandıktan sonra ciltte yağlı bir görünüm ve beyaz lekeler bırakmaz.

Photoderm AKN Mat mükemmel toleransı garanti eder. Komedojenik değildir. Fotostabildir.
Fiyatı:40.16 TL

2-) KURU CİLTLER İÇİN:

-Avene Hydrance Optimale UV  Riche Hassas ve Kuru Ciltler İçin SPF 20 Faktörlü Nemlendirici

Normal ve normalden kuruya eğilimli Hassas ciltlerin nemlendirilmesinde Gündüzleri Avene  Lait Demaquillant Douceur ile temizlenmiş yüz ve boyun bölgesine  gün içerisinde uygulanır.
Fiyatı: 42.84 TL

3-) LEKELİ CİLTLER İÇİN:

 

-Solecrin SPF50 waterproof protective emulsion 100 Ml.

UVA ve UVB ışınlarına karşı bilinen en geniş koruma
İmmünolojik koruma
Mükemmel tıbbi ve kozmetik özellikler

 • Suya dayanıklı
 • Nemlendirici
 • Yağsız
 • Hipoallerjik

Güneşin cilt üzerindeki kızarıklık ,kaşıntı ,su toplaması gibi kısa dönemli zararlı etkilerini önlerken,oluşacak serbest radikallerle cildin uzun dönemli hasarını da önlemeye yardımcı olur.Formülündeki güneş koruyucu filtrelerin yanısıra cilt hücrelerindeki DNA yapısını güneşin zararlı etkilerinden koruyan Antileukine 6 bulunur.Antileukine 6 hücrelerin bağışıklık sistemini güçlendirir.

Öte yandan Vitamin E içeriği ,güneşin serbest radikal oluşturan etkisini azaltarak erken cilt yaşlanmasını engellemeye yardımcı olur.

Cilde uygulandığında beyaz bir tabaka halinde iz bırakmaz.

Fiyatı:72.50 TL

Ve son olarak güneş hakkında bir küçük bilgilendirme yapacak olursak ;

 

 • Güneşin en etkin olduğu saat 10-16 arasında güneşten sakınınız.
 • Güneş koruyucuları güneşe çıkmadan 15 dakika önce yeterli miktarda uygulayınız. Birkaç saatte bir tekrar ediniz.
 • 3 yaşından küçük çocukları doğrudan güneşe maruz bırakmayınız.
 • Cildinizdeki kırışıklıkların %80 inin yaş değil güneş nedeni ile oluştuğunu unutmayınız.
 • Unutmamalı ki en iyi antiaging bakım, düzenli olarak güneş koruyucu kullanmaktır.
 • Ayrıca, güneş artan deri kanserlerinin en büyük sorumlusudur. Deri kanserleri güneşten korunmak ile büyük ölçüde engellenebilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*