En Güzel Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?Günlük makyaj birçok bayanın tercih ettiği fakat bazen zaman nedeniyle zor anlara girdiği makyaj türüdür. Çalışan bayanlar için makyaj ve bakım önemlidir. Fakat sabah erken saatlerde mesaiye yetişme kaygısı, erken uyanamama sorunu yaşayanlar için kâbustur. Günlük makyaj yapmak kabus değil zevkli hale gelebilir. Bunun için yapmanız gereken; cildinizi her daim temiz tutmaktır. Nem oranını ayarlamak ve cilt bakımınızı zaman buldukça yerine getirmenizdir. Unutmayın; temiz ve canlı görünen bir cilt bazı makyajlı ciltlerden daha güzel görünmektedir. Bunun nedeni dinlenmiş ve bakımlı olmasındandır. Zamanı olmayanların ofiste bulundurması gereken başlıca makyaj malzemeleri; doğal top allık, allık fırçası, rimel ve bir ruj diyebiliriz. Günlük makyaj yapmak tam teferruat gerektiren bir işlem değildir.

Cilde Uygun Fondöten

Cilt tipinize uygun tonda fondöteni seçmelisiniz. Öncelikle nemlendirici sürdükten sonra fondöteni sürerek devam etmelisiniz. Özellikle T bölgesine (burun, alın kısmı) yağlı cilt tipleri için fondöteni az sürmek gerekir. Aksi halde kusmuş bir görüntü oluşabilir.

Günlük Makyajda Gözler

Gözler belirgin ve doğal görünmelidir. Renkli gözler yüzlerinde gözlerini ön plana çıkaran koyu tonları kullanabilirken, diğer göz tipleri pastel tonları deneyebilirler. Ufak gözler gözlerini ön plana çıkarmak için göz kalemini göz içerisine değil de dış kısma sürmelidirler. Aynı zamanda eyeliner sürerek de daha etkileyici ve iri gözler elde edebilirler.

Dudakta Tercih

İnce dudakları dolgun göstermek için doğal bir dudak kalemi tercih edebilirsiniz. Öncelikle alt tabanı nemlendirerek dudakların nem oranı dengelenmeli ve günlük olarak kullanılan kıyafet rengine uygun bir ruj sürülmelidir. Ruj kullanımındaki bir püf nokta ise rujun gün boyu uçması ve kalıcılığını yitirmesidir. Buna sebebiyet vermemek için nemlendiricinin ardından dudaklarınıza pudra sürebilir sonrasında ruj kullanma işlemine geçebilirsiniz.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*