Düşük Maliyetle Mutfak Yenilemenin Yolları


Dusuk-Maliyetle-Mutfak-Yenilemenin-Yollari

Düşük maliyet ile mutfağınızı nasıl yenileyebilirsiniz?

Mutfağınızı yenilemek istiyorsunuz ama bunun için çok büyük bir bütçeniz yoksa o zaman bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Düşük maliyetle mutfak yenilemenin yolları neler bunları sizlere açıklamaya çalışalım.

Dolap ve çekmecelerin kulplarını değiştirin

Mutfağınızda tamamen bir yenilik yaparak dolaplarınızı değiştirmek gibi bir imkanınız yoksa o zaman dolap ve çekmecelerin kulplarını değiştirebilirsiniz. Birçok yapı markette ve internet sitesinde hazır mutfak dolabı kulpları var. Bunlardan dolaplarınıza uyanları tercih ederek küçük ama farklı bir yenilik yapabilirsiniz.

Duvarları boyayabilirsiniz

Mutfak duvarlarınızı boyayarak güzel  ve yeni bir görünüm elde edebilirsiniz. Küçük bir mutfağınız varsa krem, bej veya fildişi gibi açık renklere boyayarak daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvarlarınız fayans kaplı ise o zaman fayanslara yapıştırılan hazır stecekerlardan alıp bunları yapıştırabilirsiniz.

Dolap kapaklarını yenileyebilirsiniz

Dolaplarınızda büyük bir değişim yapamıyorsanız sadece dolap kapaklarını değiştirebilirsiniz. Mutfak dolabınıza uygun olan kapakları yapı marketlerden veya internet sitelerinden bulabilirsiniz. Yeni dolap kapakları mutfağınızın tamamen değişmesini sağlayacaktır.

Lambayı yenileyin

Mutfağınızda buluna klasik lambayı çıkartıp bunun yerine özellikle son zamanlarda mutfaklarda sıklıkla kullanılan sarkıt lambaları kullanabilirsiniz. Bu sarkıt lambaları seçmeden önce dolap boylarını iyi ayarlamalısınız.

Küçük dekorasyon ürünlerini mutfağınıza ekleyebilirsiniz

Mutfağınızı yenilerken dekorasyon ürünlerini de kullanabilirsiniz. Uygun alanlara dekoratif mutfak rafları yerleştirebilirsiniz. Mutfak dekorasyonuna uygun olan saat veya tablolar kullanabilirsiniz. Bunlarda düşük maliyetle mutfak yenilemek için iyi bir alternatif olacaktır.

yazının alındığı kaynak: http://www.yasemin.com/dekorasyon/haber/2675154-dusuk-maliyetle-mutfak-yenileme-yollari

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*