Dudakları Daha Dolgun Gösterecek 3 Yöntem


Angelina-Jolie-dolgun-dudakların-sırrı

Dudakları Daha Dolgun Gösterecek 3 Yöntem

Her kadın, film yıldızları gibi dolgun ve pürüzsüz dudakları olsun ister. Teknoloji geliştiği için, basit bir takım operasyonlar ile kısa bir sürede dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz. Son yıllarda birçok markanın çıkardığı dudak dolgunlaştırıcı rujlar da, böyle durumlarda kullanılabilir. Dudakların daha çekici ve dolgun görünmesi için ilk adım günlük dudak bakımıdır.

Dudak Bakımı                          

Soyulan ve çatlamış dudaklar dolgun olsa dahi güzel görünmeyecektir. Dudakların daha çekici ve dolgun görünmesi için, sık sık peeling yapmak ve günlük uygun bir dudak nemlendiricisi kullanmak gerekir. Buz kalıplarını dudak üzerinde gezdirmekte, dudaklardaki kan akışını hızlandıracak, dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Dudakların Dolgunlaşması İçin Bitkisel Yöntemler


Nane ferahlatıcı ve yakıcı özelliği olan bir bitkidir. Taze nane ile dudakları ovmak bir süreliğine dudakları dolgunlaştıracaktır. Dudak dolgunlaştırmada, tarçın yağı da kullanılır.

Makyaj Hileleri İle Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Estetik müdahalelere sıcak bakmayan bayanlar için, küçük makyaj hileleri ile dudakları daha dolgun göstermek mümkün.

1– Dudağın renk tonuna yakın bir dudak kalemi ile dudak kontöründen hafif taşırarak çerçeve yapmak ve üzerine dudak kalemi ile aynı renkte ruj sürmek, dudakları daha dolgun gösterecektir. Bu işlem yapılırken açık tonlarda bir dudak kalemi ve ruj kullanmak gerekir.

2– Fondöten ve kapatıcı sürülerek, dudak kontörü kapatılıp, sonra yeniden istenilen kalınlıkta dudak çizilir. Üstüne sürülen rujla yepyeni dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

3-Açık renklerde (şeftali, tozpembe) ruj kullanmak ve dudakların orta noktasına parlatıcı sürmekte dudakları olduğundan kalın gösterecektir.

111

Bir önceki yazımız olan Erkekleri Kadınlardan Uzaklaştıran 5 Fiziksel Özellik başlıklı makalemizde erkekleri iten özellikler ve erkekleri uzaklaştıran özellikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*