Dudak Peelingi İçin Evde Bulabileceğiniz Süper YiyeceklerSoğuyan havalarla birlikte kurumaya, çatlamaya başlayan dudaklar hanımların kabusudur. En kaliteli rujları kullansalar da bakımlı dudaklara sahip olamayan bayanlar bu durumdan çok mutsuzlar. Ancak cilt bakımında en çok önemli parçası olan dudak bakımı için özel kozmetik ürünler satın almaya gerek yoktur. Zira güzelliğin en önemli göstergelerinden olan bakımlı dudaklara kavuşmak için evdeki malzemelerden yararlanılabilir.

Turunçgillerle Dudaklar Canlansın

Kışın vazgeçilmez meyveleri olan portakal, limon, mandalina, greyfurdun ciltte canlandırıcı etti bıraktığı bilinmektedir. Vitamin bakımından cildi besleyen ve canlandıran bu meyveleri dilimleyip dudaklara sürmek kesinlikle fark edilir bir güzellik ortaya çıkaracaktır.

Dudaklarda Çilek Güzelliği

Kışın taze olarak bulunamayan, ancak dondurulmuş türlerine kolayca ulaşabileceğiniz çilek tam bir dudak dostudur. Çileği ezip dudaklara sürmek hem pembemsi bir renk verecek hem de dudağı besleyip canlandıracaktır. Bu sebeple yazın çilekler bolken bir miktar derin dondurucuya atıp dudaklar için saklamakta fayda vardır.

Dudaklarda Badem Etkisi

Akşamları yatmadan önce dudaklara badem yağı sürüp uyumak ya da kuruyemişçilerden alınabilecek bademi alıp ezerek dudaklara sürmek, dudakları ölü deriden arındıracak ve canlandıracaktır.

Ev Yoğurdu Dudak Dostudur

Evde mayaladığınız bir kaşık yoğurdu suyuyla beraber dudaklarınıza sürerek çok pratik bir dudak bakımı yapmış olursunuz. Zira yoğurdun içerdiği doğal asitler ölü hücreleri atacak, canlı bir yüzey ortaya çıkaracaktır.

Zeytinyağı ve Toz Şekerle Dudakları Besleyin

Bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı toz şeker karıştırılır ve dudaklara sürülürse, dudaklar beslenir, nemlenir ve canlanır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*