Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?


Doğru-Makyaj-Nasıl-Yapılır

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Eğer doğru makyaj yapmaktan bahsediyorsak ilk bilmemiz gereken şey, doğru makyajın temiz bir ciltle başladığıdır. Yeterince temizlenmemiş ve arındırılmamış bir ciltte en iyi makyaj bile doğru sayılmaz!

Temizliğin ardından, nemlendirme doğru makyajın altın kurallarından biridir. Nemlendirici kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta ise nemlendirici sürdükten sonra, makyaja başlamadan önce en az beş dakika beklemeniz gerektiğidir.

Makyajınıza başlarken kaliteli bir baz, fondöten ya da BB krem şart! Yüzünüzde renk farklılıkları varsa, kaliteli bir kapatıcı da elinizin altında olmalı. Bu malzemeleri parmaklarınızla değil fırçayla uygularsanız, hem daha homojen bir görüntü elde edersiniz hem de cildinizin yağlanmasını engellemiş olursunuz.

Tüm kadınlar için makyajın en önemli bölümü olan göz makyajı ise şüphesiz özel bir ilgi gerektiriyor. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise makyajı ne için yaptığınız? Örneğin günlük bir alışveriş için yapacağınız göz makyajı ile gece dışarı çıkarken yapacağınız göz makyajı elbette ki aynı olmayacaktır. O yüzden, göz makyajınızı yaparken tercihlerinizi buna göre düşünmelisiniz. Ancak her ne için yaparsanız yapın göz makyajına başlarken iyi bir göz bazı kullanmak makyajınıza şıklık katacaktır. Göz makyajının en önemli tamamlayıcısı olan rimellerde ise tercih zevkinize kalmış. Ne tür bir rimel seçerseniz seçin kirpik diplerine bulaştırmamaya özen gösterin!


Sıra allıkta.. Sezonun trendleri arasında olan şeftali tonları allık cilde sağlıklı bir görünüm verirken, doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız, toprak tonlarını kullanabilirsiniz.

Rujunuzun rengine karar verirken ilk dikkat etmeniz gereken göz makyajınız olsun. Zira çarpıcı bir göz makyajının altında yine çarpıcı bir ruj kullanmak istediğinizden uzak, avam bir görüntü sergilemenize neden olabilir. Aman dikkat!

 

 

Bir önceki yazımız olan İlkbaharda Cilt Bakımı başlıklı makalemizde İlkbaharda Cilt Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*