DOĞAL YÖNTEMLER İLE BAKIMLI TIRNAKLARBayanların kendilerine olan bakımı hepimizce malumdur. Boşuna dememişler çirkin bayan yoktur bakımsız bayan vardır diye. Bakımlı olan her kadın güzeldir. Yeter ki kendine bakmasını bilsin. Bir bayanın yüzünden tutunda ellerinden tırnaklarına kadar her yeri bakımlı olmalıdır. Tırnaklar ise elin güzelliğini ön plana taşırlar. Her bayanın hayalidir parlak ve güzel görünümlü tırnaklara sahip olmak. Peki, tırnakların daha sağlıklı olması için ne yapmalıdır? İşte size evde yapabileceğiniz birkaç basit doğal yöntem

  1. Bir yemek kaşığı tuzu bir tatlı kaşığı bitkisel yağla karıştırıp bu karışım ile tırnaklarınızı yaklaşık beş dakika masaj yapar gibi ovun. Daha sonra su ile durulayın.
  2. İki yemek kaşığı nişastayı bir çay bardağı su ile karıştırıp. Tırnaklarınızı 6 -7 dk. Bu suda bekletin sonra bir krem ile tırnaklarınızı yumuşatın. Tırnak spatulası ile tırnak etlerini geriye doğru itin ve alın. Bu işlemi bu karışım hiç zorlanmadan yapabileceksiniz. Son olarak tırnak cilasını sürebilirsiniz.
  3. Yarım limon suyunu bir tatlı kaşığı bal ile karıştırıp bu karışımda tırnaklarınızı 5- 6 dk. Bekletin ve daha sonra durulayın.

Eğer çabuk kırılan bir tırnaklara sahipseniz bununda bir çözümü var. Tırnakları sertleştirmek için öncelikle bir kabın içine yarım limon suyunu sıkıp üzerine bir su bardağı ılık su ilave edin. Arkasından 1 yemek kaşığı tuz, bir yemek kaşığı badem yağı ve bir yemek kaşığı zeytinyağını koyup tuz eriyinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız bu karışımda tırnaklarınızı 4 – 5 dk. Bekletin. Sonrasında ellerinizi yıkamayın. Bu işlemi her gün düzenli olarak yaptığınızda tırnaklarınız zamanla sertleşecek ve kırılma riski olmayacaktır. Kalan bu karışımı ağzı kapalı bir kapta saklayarak 2 veya 3 kez kullanabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*