Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?Sağlıklı ve iyi görünümlü bir cilt zannettiğinizden de kolay artık. Ne içinde bilmediğimiz maddelerin olduğu ürünleri avuç dolusu para vererek almamız gerekiyor ne de bu değişim için bir mucize olmasına. Evde kendimizin hazırlayıp cildimize uygulayacağımız bu müthiş adımları takip etmeniz eminim sizin faydanıza olacaktır:))

Göz altı morlukları için cilt bakım maskesi ;

Malzemeleri ;

250 gr. çilek -100 gr. yoğurt -1 yemek kaşığı limon

Hazırlanışı ;

Tüm malzemeyi karıştırıp buz kalıplarında dondurduktan sonra bu buz parçalarını yüzünüzde ve göz altlarınızda gezdirmeniz yeterli olacaktır. Böylece gezdirdiğiniz bölgelerdeki ödem ve morluklara faydalı olacaktır. Bu uygulamayı hafta da 1-2 kez yapmanız yeterlidir.

Siyah noktalar için cilt bakım maskesi ; 

Malzemeler:

Limon suyu -Yoğurt

Hazırlanışı: Yoğurt ile bir adet limonun suyunu karıştırın. Daha sonra yüzünüze yayarak sürün. 15-20 dk bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin. Bu maskeyi de hafta da 1-2 kere yapmanız yeterli olacaktır.

Malzemeler:

-Zeytinyağı -Karnabahar

Hazırlanışı:

7-8 adet karnabahar yaprağını iki yemek kaşığı zeytinyağı ile birlikte mikserden geçirin. Daha sonra bu karışımı sivilceli olan bölgelere uygulayın. Bu kür hafta da 1-2 kez yapılabilir.

Biraz da cilt bakımı ile ilgili yanlış olarak gördüğümüz fakat aslında doğru olan bilgilere değinelim. -“Gece kremim, gündüz sürdüğüm kremimden kesinlikle daha yoğun olmalı.” dememelisiniz. Çünkü daha yoğun bir kreme hiç bir zaman ihtiyaç yoktur. Tabi ki değişik kremler de kullanabilirsiniz. Kırışık giderici, sıkılaştırıcı vs. ama yoğun olursa daha iyi olur diye bir kural yok. -“Gece ve gündüz ürünlerim farklı olmalı.” demek yanlış bir bilgidir. Yüzünüze çeşit çeşit kremler sürmenize gerek yok. Çünkü bu durum cildinizin dengesini bozar. Bir krem ile cildinizi nemlendirmeniz sizin için en iyisidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*