Dekoratif Depolama Alanları YaratınKalabalık aileler için gerekli olan dekoratif depolama alanları, evde bulunması gerekli olan ufak parçaları yerleştirmek için kullanılır. Evdeki küçük alanlara, fazla malzeme depolamak için tasarlanan depolama alanları; merdiven altlarına, mutfak dolaplarına, oturma odasının duvarına ve evin şekline göre birçok yere eklenebilir. Bu sevimli raf ve dolaplar,  bir iç mimar ile tasarlanabileceği gibi dekorasyondan anlayan evde yaşayanlar tarafından da oluşturulabilir.

Mutfak İçin Tasarlanan Dekoratif Depolama Alanları

Mutfaktaki fazla tabak ve tencereler, mutfak dolaplarına sığmayabilir. Mutfak dolaplarında yer açmak amacı ile oluşturulan ahşap veya metal raflar. İçine konulan şık fincan ve kâseler ile evin şık ve sevimli görünmesini sağlayacak aynı zamanda da dolapların kalabalığını bir parça hafifletecektir. Yine dolap içlerine yerleştirilen şık metal raflar, dolaplara daha çok malzeme yerleştirilmesini sağlayacaktır.

Banyo için Tasarlanan Dekoratif Depolama Alanları

Banyoda havluları, tarak ve fırçaları yerleştirmek için ahşap veya metal raflar asarak, ayrı sepetlerde banyoda kullanılan malzemeler depolanabilir. Sepetlere yerleştirilen bu malzemeler dekoratif bir görüntü yaratacak ve ihtiyaç anında, banyo eşyalarının el altında olmasını sağlayacaktır.

Merdiven Altına Yerleştirilen Dekoratif Depolama Alanları

Dubleks evlerde, merdiven altları genellikle ölü alanlardır. Alanın büyüklüğüne göre merdiven boşluğuna tasarlanan çekmece veya kapalı dolaplar, evdeki tüm kalabalığı depolamada kullanılabilir. Merdivenin ahşabı kullanılarak tasarlanan bu dolaplar evin görüntüsünü de bozmaz.

Oturma Odasına Tasarlanan Dekoratif Depolama Alanları

Oturma odasının bir duvarına veya orta sehpaya yerleştirilen depolama alanı evdeki kitapların ve küçük bibloların aynı alanda bulunmasını sağlayacaktır. Yine koltuk arkasındaki sehpaların altına koyulan şık sepetler, oturma odasında sık kullanılan malzemelerin açıkta kalmasını önleyecektir.

Yatak Odasına Tasarlanan Dekoratif Depolama Alanları

Yatak odasındaki dolaplar, yapılan küçük bölmeler ile daha kullanışlı hale getirilebilir. Komedinin içine yapılan küçük bölmeler; takıların, tokaların ve makyaj malzemelerinin daha düzenli depolanmasını sağlayacaktır.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*