Daha Fazla Mutluluk İçin Küçük TüyolarGünümüzün en önemli problemlerinden birisi depresyondur. İşi, parası, ailesi neredeyse her şeyi olan pek çok kişi depresyona girdiğinden, mutlu olmadığından bahsederler. Başkaları onların hayatlarına imrenirken nasıl olur da bu kadar çok mutsuz insan var? Mutlu olmak için neye sahip olmak gerekiyor? Aslında hayatın rutininde küçücük değişiklikler yaparak daha mutlu bireyler olmak mümkün.

Hayat Mola Vermek Herkese İyi Gelir

Yoğun iş temposu, aile hayatındaki iniş çıkışlar ve para dengesinin çok hızlı değişmesi insanları depresyona soktuğunda aslında ihtiyaç duyulan tek şey küçük bir moladır. Hayatın tüm stresinden uzaklaşmak için kısa bir mola iyi gelir. İşten bir, iki günlüğüne izin alıp, aile üyelerinden izin isteyip mini bir tatile çıkmak kesinlikle yenileyecektir. Sahip olunan koşullarda tatil mümkün değilse sadece bir odaya kapanıp saatlerce uyumak iyi gelebilir.

Kendinize Ait Zamanınız Olsun

Ev işleriyle, aile uğraşlarıyla geçirilen hafta sonları çoğu kez tatil olma özelliğini kaybeder. Bu sebeple bir hafta sonunu kendine ayırmak, sevdiği şeyler için kendine bir şans vermek herkese iyi gelir. Hafta sonu iki gün boyunca sadece kendisiyle baş başa kalmayı başaran insanlar hem ailelerine daha fresh bir şekilde dönerler hem de daha yenilenmiş hissederler.

Rutinin Dışına Çıkmak Mutlu Eder

Düzenli hayat herkese iyi gelir. Ancak arada bir rutini bozmak çok daha iyi gelir. Her gün düzenli olarak yapılan aktivitelerden birinde değişiklik yapın. Örneğin bu öğlen evde yapıp getirdiğiniz sandviçi yemeyin. Dışarı çıkıp pizzacıda bir pizza yiyin. Kesinlikle iyi gelecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*