Cilt Yağlanmasına Pratik 4 ÇözümCilt Yağlanmasına Pratik 4 Çözüm

Yağlı ciltler bir çoğumuzun hemdert olduğu konudur. Kullanılan kimyasallar , çevreden maruz kaldığımız ağır metal içeren maddeler , besinlerimiz ve bulunduğumuz ortam cildin yağ oranını daha da artırmaktadır. Bunları engellemek mümkün olmasa da en azından cildinizin yağ oranını düşürmek mümkündür. Bunun için pratik olarak uygulayabileceğiniz 5 yöntemi yazımızda bulabilirsiniz.

1-ADAÇAYI İLE BAKIM

Bir çok derde derman olan adaçayı , cildinizi yağdan arındırmak için de çok etkilidir. Adaçayını 10 dakika kadar demledikten sonra pamuk yardımı ile cildinize uygulayın ve durulamayın. Bu işlemi bir hafta boyunca tekrar ettiğiniz taktirde cildinzdeki yağlanmanın azaldığını göreceksiniz..

2- MANGO İLE BAKIM

Evet , Mango afrika ülkelerindeki kadınların güzellik için kullandığı bir besindir. Özellikle Afrika ülkelerindeki kadınlar canlı ciltlerini mango ile yaptıkları bakıma borçludur. Mangoyu ikiye bölerek yüzünüze uygulayın dairesel hareketler ile aşağıdan yukarıya doğru uygulamak daha yararlı olacaktır. Uyguladıktan 10 dakika sonra durulayınız. bu işlemi haftada bir ya da iki defa tekrarlamak yeterli olacaktır.

3-MANDALİNA VE ALOEVERA YAĞI İLE BAKIM

Aloevera çok etkili bir onarıcı yapıya sahiptir. Özellikle açık yaralarda iz kalmadan yaraların kapanmasını sağlamaktadır. Aloevera bu özelliğini yağlı ciltleri normal ölçüde cilde dönüştürmekte de barındırmaktadır. Mandalinanın doğal asit özelliği ile birleşince daha da etkili olan alovera ile mandalina karışımını , Mandalinanın suyunu sıkıp , içerisine bir kaç damla aloevera yağı etkileyerek cildinize sürmek koşuluyla kullanabilirsiniz. 15 dakika kadar cildinizde bekletip ardından ılık su ile durulayabilirsiniz.

4-BUĞDAY TOHUMU YAĞI İLE BAKIM

Buğdayın antioksidan özelliği cildinizi arındırmak için etkilidir. Buğday yağını haftada bir ya da iki defa kullanarak cildinizi parlak ve canlı görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu yağı parmağınızın ucuna 2 damla dökün ve masaj yaparak cildinize yedirin. Gözenekleri açan bu uygulamayı 10 dakika yaptıktan sonra yaklaşık yarım saat kuruması için bekleyin. Sonra ılık su ile durulayın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*