Cilt Soyucu Kremler Nelerdir?Cilt soyucu kremler; akne, sivilce ve leke tedavilerinde sıkça kullanılan tedavi yöntemlerindendir. Etkisinin yoğun olması nedeniyle bayanlar tarafından da tercih edilen kremlerdir. Günümüz piyasasında cilt soyucu kremler artmakta fakat etki olarak hepsi aynı etkiyi göstermemektedir.

En Etkili Cilt Soyucu Krem Markaları

Isotrexin

Roaccutane’in etkin maddesi olan isotretinoin ve bir antibiyotik olan eritromisin içermekte olan jeldir. Orta ve hafif şiddetteki aknelerin tedavisinde kullanılır. İltihaplı sivilceler için Isotrexin kremi istenen sonuçları vermeyebilir. Gece yatmadan önce sürüldüğü takdirde 8 hafta içerisinde istenen sonucu alabilirsiniz.

Tretin

Bayanlar tarafından en çok tercih edilen cilt soyucu krem olarak bilinmektedir. Özellikle kış aylarında uygulanması daha kısa zamanda daha iyi sonuç alabilmenize yardımcı olacaktır. Yaz aylarında ise güneş kremi ile kullanılması tavsiye edilmektedir.

Benzamycin

Özellikle yağlı ciltlerde mikropların birikmesi ile ciltte oluşan sivilceleri önlemek amaçlı kullanılan bir ilaç türüdür. Mikropların üremesini engelleyen aynı zamanda cildi gergin tutarak görünümü düzgünleştiren bir kremdir. Fakat ciltte oluşan akne ve sivilceleri kurutma özelliği olduğu için cildi de kurutmaya meyilli olmakla, güneş kremi ya da nemlendirici eşliğinde kullanımı tercih edilmelidir.

Acnelyse

Derideki mitoz bölünmeyi arttırarak eski derinin dökülmesini, böylece kirlilik ve yağ birikiminden dolayı sivilce oluşumunun önüne geçmeyi sağlayan bir kremdir. İçerdiği A vitamini bakımından da cildi besleyici özelliği vardır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*