Cilt Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Yapılır?Cildimiz mevsimsel olarak değişimden etkilenen en önemli bölgemizdir. Soğuk havalarda çatlak ve kuruluktan yakınanlarımız, sıcak havalarda ise gözeneklerimizin yağ katmanının da etkisiyle belirginleşmesinden şikayetçi oluruz. Bu kişiden kişiye göre değişir. Çünkü her insanın cildi her mevsimde aynı tepkiyi vermeyebilir.

Cildimiz hava koşulları ve yaşlanma ile beraber elastikiyetliğini kaybediyor ve cildin esnek kalmasını sağlayan kolajen üretimi ilerleyen yaşlarda azalıyor. Bu durumlarda endişelenmeden doğal çareler denemekte fayda vardır. Örneğin aşağıda belirttiğimiz maskeleri uyguladığınız takdirde şikayetlerinizin oldukça azaldığını ve gözenek sorununuzun azaldığını, cildinizin daha parlak ve sıkı bir görünüme sahip hale geldiğini göreceksiniz.

Kil Maskesi

Bilindiği üzere kil maskesinin cildi sıklaştırıcı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturucu özellikleri vardır. Bu maskeyi haftada 1 kez uyguladığınız takdirde farkı kısa sürede görmeniz mümkündür.

Malzemeler: 3 yemek kaşığı kil,

2 yemek kaşığı limon yağı,

2 yemek kaşığı lavanta yağı,

2 yemek kaşığı maden suyu.

Bütün bu malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın ve 20 dk. bekleyip ılık su ile durulayın.

Yumurta, Şeker ve Meyve Maskesi

Yumurta içerdiği protein bakımından cildi besler ve şeker, meyve eşliğinde yapıldığında nem oranını dengeler ve gözenek problemini yok etmeye yardımcı olur.

Malzemeler: 2 tatlı kaşığı şeker,

1 adet limon,

1 adet portakal (sıkılmış halde).

Malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra cilde sürün ve 15 dk. kadar bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*