Cilt Lekeleri İçin Doğal TariflerPürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmak için krem ve makyaj ürünlerine fazlasıyla para harcayan kadınların sayısı oldukça fazladır.  Bunlara karşın denenmiş ve fayda gösteren doğal cilt maskeleri doğallıktan yana olanların dikkatini çekmektedir.

Cilt Lekeleri İçin Pirinç Suyu

Yiyecek olarak tükettiğimiz her şeyin cilde sürüldüğünde fayda göstereceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Bunlardan biri olan pirinç suyu, özellikle güneş ışınlarından dolayı oluşan lekelerin yok olmasında mucizevi etki göstermektedir.  Pilav yapmak için ıslatılan pirincin suya bıraktığı nişasta cilt lekelerini yok etmektedir.  Bu nedenle pirinç suyunu atmadan cilde bir pamuk yardımı ile sürmek daha yumuşak ve lekesiz cilde sahip olmayı sağlayacaktır.

Limon  Suyunun Cilde Faydaları

Cilt güzelliği için kullanılan yiyeceklerden biri olan limon, ciltte bulunan lekelerin giderilmesi için etkili doğal yönlerden biridir. Limon suyunun direkt cilde uygulanmasında hiçbir sakınca yoktur. Limon suyu cilt lekelerini giderdiği gibi sivilcelerinde kurumasına yardımcı olmaktadır.  Limon maskesini uygularken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri; cilde limon sürüldükten sonra güneş ışığına maruz kalmamaya dikkat etmektir. Aksi halde ciltte daha çok lekelenme meydana gelecektir.
Bayanların ortak cilt sorunlarından biri olan lekeler kapatıcı ve fondöten kullanımını zorunlu hale getirmektedir. Bu ürünleri fazla kullanmak istemeyenler için doğal bakım tarifleri kurtarıcı niteliğindedir.  Düzenli uygulama ile cilt lekelerinin azalması, gözle görülmesi olası bir durumdur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*