CİLT KURULUĞU VE ÇÖZÜMLERİCildimiz bazen hava şartlarından veya genetik olarak bazı bölgelerde kuruluk gözlenebilir. Kuru ciltlerde bazı cilt sorunları daha fazla gündeme gelmekte olup, cilt kuruluğunu önlemek amacı ile bazı tedavi çeşitlerinin uygulanması gerekmektedir. Fakat gerek cilt bakım ürünlerinin pahalı olmasından kaynaklı olarak gerekli müdahale yerince sağlanmamaktadır. Cilt kuruluğuna çözüm olarak ise sizler için bazı önlemler için araştırma yaptık. Yaptığımız araştırma sonucunda ise düşük maliyetli ve cilt kuruluğunu önleyici önlemleri keşfettik.

 

 

 

Cilt Kuruluğuna Çözüm

Cilt kuruluğunu önlemek amacı ile yapılacak olan önlemlerin en başında cildin nemli tutulması gerekmektedir. Bunun için de araştırmalarımız sonucunda su tüketimi cildin nemli kalması için ideal bir yöntemdir. Cildinizin nemli kalması için günde 8 ile 10 bardak aralığında su tüketimi gerçekleştirmelisiniz.

Aynı zaman da cildinizi nemlendirmek ve cilt kuruluğunu önlemek amacı ile her gece bir bardak ılık süte 1 ile 2 çay kaşığı ile badem yağı karıştırarak, cildinizin nemlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca bebek losyonları da cilt kuruluğu sorununa çözüm olabilir. Biliyorsunuz ki bebeklerin ciltleri hassas olduğu için bebek losyonları da hassas ciltleri nemlendirmek amacı ile üretilmektedir. Sizlerde bebek losyonu kullanarak cildinizin nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Ilık su ve süt karışımı banyo ideal çözümler arasında aslında en keyiflisi. Çünkü eskiden berri gelen süt banyosu cildin sağlığı açısından da önem arz ederken cildinizde ki kuruluklara da çözüm olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*