Cilt Çatlakları için ÇözümlerCilt Çatlakları için Çözümler

Gerek hamilelikten dolayı gerekse hızlı kilo alıp verme ve kuru cilt yapısı gibi etkenler ciltte çatlaklara neden olmaktadır. Cilt çatlakları görünümü hoş olmayan ve tedavisi zor olan bir durumdur. Aslında cilt çatlağı gibi durumlarda öncesinden önlem alınmalıdır. Mesela hamilelikte 3. Aydan itibaren çatlak önleyici doğal yağlar veya kremler kullanılmalıdır. İlerleyen evrelerde karın bölgesi genişleyeceği için çatlak kaçınılmaz olacaktır. Fakat daha öncesinden önlem alınırsa çatlaklar daha az olacaktır veya hiç olmayacaktır. Eğer aldığınız her önleme rağmen ciltte çatlaklar oluştu ise bunları sonradan doğal yağlarla azaltabilirsiniz. Çünkü bazı cilt türleri çok hassas olduğu için böyle durumlarda önlem alınsa bile çatlayabilir. İşte size cilt çatlakları için doğal öneriler;

-1 yemek kaşığı kakao yağı, 1 yemek kaşığı jojoba yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı menekşe yağı bir kasada iyice karıştırılır ve bu karışım ile çatlak olan bölgeye masaj yapılır. Bu şekilde 30 dakika bekletin.

– bir diğer öneri; 1 tatlı kaşığı ceviz yağı, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı susam yağı, 1 tatlı kaşığı menekşe yağı bir kâsede karıştırılır ve çatlak olan bölgeye yine aynı şekilde dairesel olarak masaj şeklinde uygulanır.

Daha iyi bir netice almak için çatlak olan bölgeye peeling uygulamak gerekir. Bunun için haftada 1 kez kese yapılabilir. Çünkü cilt ölü hücrelerden arındırıldıktan sonra iyileşme süreci daha hızlı olacaktır. Bunun yanında önerilen doğal yağ karışımlarını düzenli olarak uygulamak gerekir. Düzenli olarak uygulandığında yaklaşık bir ayın sonunda çatlaklarda azalma olduğunu fark edeceksiniz. Cilt çatlaklarını tamamen ortadan kaldırmak belki mümkün olmayabilir ama an azından azaltarak kötü görüntüyü yok edebilirsiniz.

Cilt Çatlakları için Çözümler

cilt bakımı Cilt-Bakımında-Doğru-ve-Yanlışlar cilt-bakimi-nasil-yapilir ciltbakimi

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*