Canlı ve Parlak Saçlar için Doğal MaskelerCanlı ve Parlak Saçlar için Doğal Maskeler

Saçlar bütün bayanların güzelliklerini ön plana çıkarır. Her bayan parlak ve canlı saçlara sahip olmak ister. Parlak ve canlı saçlara sahip olmak isterseniz son yıllarda en çok kullanılan doğal yöntemleri kullanabilirsiniz. Öncelikle zeytinyağının saç için çok önemli bir yağ olduğunu hepimiz biliriz. Zeytinyağı ile 15 – 10 dakika kadar saç derinize masaj yapabilirsiniz. Yağlama işi bittikten sonra ılık su ile ıslatılmış havluyu saçlarınıza sarın ve biraz bekledikten sonra saçlarınızı bol ılık su ve yıkayın. Islak havlu saçınıza buhar verip zeytinyağının emilimini arttıracaktır. Saçlarınızı yıkarken doğal bir şampuanı tercih etmek daha sağlıklı olacaktır. Saçınızı yıkarken her zaman ılık su tercih etmelisiniz. Çünkü sıcak su saçın bütün yağını alır. Saçlarımızın yağa da ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir.

Bunun yanında zaman zaman saçınıza maske uygulayarak besin takviyesi yapabilirsiniz. Saç maskesinde de her zaman olduğu gibi doğallığı tercih etmek gerekir. İşte sizin evde rahatlıkla yapabileceğiniz doğal saç maskeleri;

Saçı parlatmak için maske; 4 su bardağı sıcak su ile 1 çay kaşığı balı iyice karıştırıp bu karışımı saçınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra saç uçlarına uygulayın. Saçlarınızı durulamadan kuruttuğunuzda saçlarınızın parladığını hissedeceksiniz.

Saç besleyici maske; 1 yumurta sarısı, yarım su bardağı demlenmiş çay, 1 yemek kaşığı badem yağı ve 2 damla limon suyu. Bütün malzemeleri karıştırıp saç diplerine masaj yaparak iyice yedirin ve 10 – 25 dakika bekletip şampuanla saçınızı yıkayın.

Derinlemesine saç temizliği ve parlaklığı için; 1 fincan taze sıkılmış limon suyu veya sirke saçınızı yıkadıktan sonra limon suyu veya sirkeyi saçınıza döküp masaj yapın ve iyice yedirin. Sonra ılık su ile saçınızı durulayın. Bu uygulamayı 2 haftadan önce tekrarlamayın.

Kepekli ve dökülen saçlar için; çemen tohumunu çektirip bir gece suda bekletin. Elde ettiğiniz macunu saç derisine masaj yaparak uygulayın ve 15- 20 dakika bekletip şampuanla yıkayın.

Yıpranmış saçlar için; 1 adet muz ve birkaç damla badem yağını karıştırıp püre haline getirerek saçınıza masaj yaparak sürün ve 15 dakika beklettikten sonra maden suyu ile saçınızı durulayın. Son olarak şampuanlayıp saç kremi sürün.

Kuru saçlar için; 1 yemek kaşığı bal ve yarım fincan yağlı sütü karıştırıp saç derisine masaj yaparak sürün. 15 dakika kadar bekletip şampuanla yıkayın.

Saç kırıkları için; Hindistan cevizi yağı ve misket limon suyunu karıştırıp bu karışımı haftada iki defa saçlarınıza sürün.

Doğal saç bakım kremi; bir fincan bal ve yarım fincan zeytinyağı. Bu ikiliyi iyice karıştırıp saçınıza sürün ve bone takıp yarım saat kadar bekletin. Ardından şampuanla yıkayıp durulayın. Özellikle kuru saça sahip olanlar için mükemmel bir karışım. Eğer saçınız yağlı ise saçınızın yağ oranını azaltıp bu doğal kremi kullanabilirsiniz.

 

Canlı ve Parlak Saçlar için Doğal Maskeler

parlak saçlar parlak saçlarr parlak bakımlı saçlar parlak saçlarrr

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*