Büyük Salon DekorasyonlarıSon yıllarda değişen teknoloji ve hayat tarzı ile birlikte minimum duvarlı evler hayatımıza girmiştir. Sadece yatak odaları, kapalı alan olan bu evlerde, kocaman bir salon göze çarpar. Birkaç oturma gurubu yerleştirilen bu salonlar, evin daha gösterişli ve ihtişamlı görünmesini sağlar. Oturma gurubunun bulunduğu alan dışında, yere kadar uzanan Fransız balkonların önüne konan, farklı renk ve desende iki berjer ve ortasına yerleştirilen küçük bir sehpa, arkadaş sohbetleri için uygun mekân olarak kullanılır. Her metresi düşünülerek tasarlanan bu büyük salonlar, oturma gurubu ve yemek salonunun yanında, değişik aksesuarlar kullanılarak kombinlenir.

Büyük Salonlarda Dikkat Çeken Aksesuarlar

Büyük salonları, boş görüntüsünden kurtarmak için değişik aksesuarlar kullanılır. Birkaç yerde kullanılan büyük avizeler, her bölüm için ayrı renk ve desenlerde küçüklü büyüklü tablolar, pencere önlerine koyulan, yapay veya doğal bitkiler, koltuk arkasına yerleştirilen renkli abajurlar ve pencerelerde kullanılan değişik perdeler bu salonları daha gösterişli yapacaktır. Büyük salonlarda bulunan diğer aksesuarlar, büyük orta sehpa, küçük halılar ve yapay şöminelerdir.

Büyük Orta Sehpası

Standart tek renk koltukların yerini alan, birkaç renkten oluşan koltukların arasına konan, masa ebatlarında sehpalar, sade klasik modellerde veya kenarları kitaplık ve çekmeceler ile tasarlanmış olabilir.

Küçük Ama Kıymetli Halılar

Genellikle el dokuması ve yün olanlardan seçilen bu kıymetli halılar, ortadaki sehpayı çerçeveleyecek ebatlardadır. Salondaki, yoğun kullanılan renklerden seçilen bu halıların, küçüklüğüne aldanıp fiyatı konusunda fikir yürütmemek gerekir.

Yapay Şömineler

Eskiyi özlem duyan ailelerin tercih ettiği yapay şömineler, önüne koyulan büyük yer minderleri veya berjerler ile romantik dakikaların ve arkadaş sohbetlerinin en güzel mekânlarıdır. Şömine üzerine asılan büyük ve kıymetli tablolar, salona nostaljik bir görüntü katacaktır.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*