Bu Basit Kürler Tırnaklarınızı Güçlendiriyor


Basit-Kurler-İle-Tırnaklarınızı-Guclendirin

Tırnaklarınızı bu kürler ile güçlendirin

Bazı bayanlar tırnak bakımına fazla önem vermese de aslında güzel görünmek için tırnak bakımda çok önemlidir. Tırnaklar ellerinizin güzel görünmesini sağlarken sürdüğünüz ojenin de güzel görünmesine yardımcı olur. Bu nedenle tırnak bakımına önem vermek gerekir. Sizlere yazımızın devamında sunacağımız basit kürleri ile tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz.

Tırnaklar; yeterince bakım gösterilmemesi, yaş, çevre koşulları ve çeşitli hastalıklara bağlı olarak zayıflayıp kırılabilir. Cildimiz ve saçlarımız gibi tırnaklarda keratin ve proteinle beslenir. Tırnaklar için gerekli olan bu bileşenleri besinlerden alabileceğiniz gibi yapacağınız kürleri ile de tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz.

İşte evde yapabileceğiniz kolay tırnak kürleri

Limon ve zeytinyağı kürü

Tırnakları güçlendirmek için evde yapılabilecek en basit kürlerden birisi budur. Sadece birkaç dakika içerisinde tırnaklarınızı uygulayacağız bu kür kısa sürede etkisini gösterecektir. Birkaç damla limon suyu içerisine bir çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı tırnaklarınızı sürün ve masaj yaparak iyice uygulayın haftada 2-3 sefer uygulayacağınız bu kür sayesinde tırnaklarınız güçlenecektir.

Acı biber kürü

Tırnakları güçlendirmek için oldukça etkili olan acı biber kürü ayda bir sefer uygulanmalıdır. Kür için on damla soğuk su içerisine yarım çay kaşığı acı toz biber ve bir çay kaşığı nemlendirici bir krem eklenir ve karıştırılır. Hazırlanan bu karışım tırnaklara sürüldükten sonra 15-20 dakika beklenir ve yıkanır. Elinizde herhangi bir yanma ve kızarıklık oluşursa daha önce de yıkayabilirsiniz.

Deniz tuzu kürü

Ellerinizi sokabileceğiniz uygun bir kap içerisine ılık su doldurun. İçerisine bir miktar deniz tuzu ekleyin ve karıştırın. Tırnaklarınızı bu karışımın içerisine sokarak 20 dakika bekleyin. Bu karışımı 10 günde bir tırnakları güçlendirmek için uygulayabilirsiniz.

Balmumu kürü

Balmumu cilt maskeleri içerisinde de sıklıkla kullanılan bir ürün ve tırnakları güçlendirmek için de çok faydalı. Birkaç damla eritilmiş bal mumu içersin haşlanmış yumurtanın sarısı eklenerek karıştırılır. Püre haline gelen bu karışım tırnakların üzerine ve etrafına sürülür. 15-20 dakika bekledikten sonra yıkanır. Bu uygulamayı her gün yapabilirsiniz.

Soğan kürü

Oldukça basit bir uygulama olan bu yöntemi ortadan ikiye böldüğünüz soğanın içerisinde tırnaklarınızı 5 dakika bekleterek yapabilirsiniz.

Bunlar dışında;

  • Günde 2 litre su tüketimi
  • D vitamini ve kalsiyum içeren besinlerin tüketimi tırnaklarınızı güçlendirecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*