Beyaz Tenli Kadınların Renk SeçimiKullanılan giysiler ve makyaj renkleri, ten rengi ile uyumlu olmalıdır. Genellikle açık renk, kumral, kızıl veya sarı saç rengine sahip beyaz tenli insanlar, koyu veya canlı renk kıyafetleri güzel taşımaktadır. 2015 İlkbahar, yaz modasında yer alan; mavi, yeşil, mor, şarap gibi renkler, beyaz tenli bay ve bayanların ten rengi ile uyumlu renklerdir.

Beyaz Tenli Bayanlar Hangi Renk Kıyafetler Giyinmelidir?

Güneş ve solaryumda hiç yanmamış, soluk beyaz ten rengine sahip bayanlara, en çok kırmızı, mor,  mavi ve yeşil tonlarındaki giysiler yakışmaktadır. Soluk görünen ten rengine, enerji katan bu renkler, yine koyu tonlardaki mavi ve yeşil ağırlıklı makyaj ile tamamlanır. Beyaz ten rengine sahip bayanlar, açık renkli giysiler ile mat ve donuk bir görüntü yaratmaktadır.

Beyaz Tenli Bayanlar Makyaj Yaparken Hangi Renkleri Kullanmalıdır?

Beyaz tenli bayanlara, mavi, yeşil, füme, kahverengi tonları kullanılarak yapılan makyaj, ten rengi ile uyumlu olmaktadır. Bir akım haline gelen, aşırı beyaz tene sürülen kırmızı ruj, güneş ışınlarına ve solaryuma karşı olan bayanlar tarafından kullanılmaktadır. Beyaz tenli bayanların keskin siyah göz kalemi yerine, lacivert,  füme veya kahverengi kalem kullanmaları, daha doğal görünmelerini sağlayacaktır.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*