Bebek Kıyafeti Nasıl Seçilir ?



Bebeğimiz dünya gelince hayatımıza büyük bir neşe gelir. Çok güzel duygular içine gireriz. Bebek sahibi olmanın güzel olduğu kadar büyük zorlukları da vardır. Bebek için tüm ayrıntıyı düşünmek gerekir. Bebeğimiz için kullandığımız malzeme seçimi çok önemlidir. Bebek kıyafetleri seçmek de büyük özen gerektirir. Bebek kıyafeti seçerken nelere dikkat etmeliyiz bunlardan biraz bahsedelim.

Bebeğimizin hangi mevsimde dünyaya geleceği çok önemlidir. Ona göre kıyafetler seçersiniz. Kıyafetlerin büyüklüğü de buna göre ayarlanacaktır. Ne kadar kıyafet alacağımız da düşünmemiz gerekir. Bebekler çok fazla üstlerini kirlettikleri için çok sık kıyafet değiştirilir. Bu yüzden kıyafetin çok olması anneye kolaylık sağlayacaktır.
Kış aylarında bebeklerimizin üşümemesi için uyku tulumu almak şart. Birçok bebek üstünün örtülmesini istemez ve çok fazla hareket ettikleri için üstünü örtseniz de bir süre sonra açar. Hal böyle olunca uyku tulumu büyük bir kurtarıcıdır. Uyku tulumu bebeğinizin vücut ısınısını dengede tutar ve bebeğinizin üşütmemesini sağlar. Bebek kıyafetlerini bebeğinizin yaşına göre değil, bebeğinizin kilosuna göre seçmelisiniz. Bebeklerde kıyafet değiştirmek bazıları için işkencedir. Acaba bebeğe bir şey olacak mı diye endişeleniyoruz. Özellikle boğazı dar olan kıyafetler bize çok zorluk çıkarır. Bu sorunun çözünü boyundan çıtçıtlı badiler tercih etmektir. Omuz kısmı çıtçıtlı olan kıyafetler giydirirken yada çıkarırken rahat hareket ederiz. Bez değiştirildiği için çok kolay çıkarılacak kıyafetler tercih etmek gerekir. Çok dar kıyafetler hem bebeğin cildinin hava almamasına neden olacaktır hem de pişik olmasına neden olabilir. Bebeğimizin sağlığı ön planda tutulmalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*