Bebeğinizi dışarıya çıkarırken dikkat etmeniz gereken konularHavaların ısınmasıyla birlikte yeni anne baba olmuş ailelerin de heyecanı artmaktadır. Çünkü aileye yeni katılan minik üyeniz ile birlikte dışarıda vakit geçirmek ve yeni yerler görmek için can atıyorsunuz. Bu çok güzel bir his olsa da öncelikle dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunları uygulamak hem bebeğinizin sağlığı için hem de psikolojik olarak rahat olmanız açısından önemlidir. Bebeğinizi büyütürken size destek olan aile üyelerinizin yanında internet araştırması ile edinilen bilgilerde oldukça fazladır. Çünkü bir çok konu artık değişime uğramış ve çağın standart koşullarına uyum sağlamıştır.

Bir kaç tavsiye verecek olursak , öncelikle çocuğunuzun bahar aylarının değişen havasına uyum sağlaması epey süre alacaktır. Bu sürede size büyük görev düşmektedir. Bu süreyi en aza indirmek de sizin elinizdedir. Evin içinde sabit sıcaklıkta büyüyen bir bebek dışarıya çıktığında da ortalama bir sıcaklığa ihtiyaç duymaktadır. Ve siz de bebeğinizi sıcak tutmak için oldukça kalın giydirilmesini düşünenelrdenseniz büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir. Bebeğinize normal bir kıyafet gıydirerek terlemesini önlemeli ve aşırı güneşe de maruz bırakmamalısınız.

Bunun dışında havasız ortamlardan kaçınmalı , eğer havasız ortamlarda bulunmanız gereklilik barındırıyorsa ( otobüste seyahat vs.) bebeğinizin etrafını açarak bunalmasını engellemelisiniz. Ortamda bulunan kirli hava ve çevredeki insanlarda olabilecek olan enfeksiyonlar savunma sistemi tam gelişmemiş olan çocuğunuzu etkileyebilir.

Tüm bunları en aza indirmek için açık alanlarda bulunmalı ve bebeğinizle sürekli iletişim halinde olmalısınız ..

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*