Bebeğin Cinsiyetini Çin takvimi İle BelirlemeÇinlilerin, 700 yıldır bebeklerinin cinsiyetini belirlemede kullandığı, Çin takvimi, son yıllarda ülkemizde de merakla takip edilmektedir. Her ne kadar, batıl inanç gibi görünse de, Çinliler bu takvimin yüzde 90 oranında başarılı tahminler yaptığını düşünür. Çin takviminin orijinali, Çin’in Pekin eyaletinde bir üniversitede muhafaza edilmektedir. Günümüz şartlarında hamilelik 15. Haftaya gelmeden bebeğin cinsiyeti belirlenemez. Hamileliğin başından itibaren merakla bekleyen aileler, bebeğin cinsiyetini, hamilelikte ‘ tatlı mı? Tuzlu mu yedi? karnı sivri mi? yuvarlak mı?’ gibi değişik yöntemler ile tahmin yürütmeye çalışır. Çin takvimi ile de değişik tahminler yürütmeniz için yukarıdaki tabloya göz atmanız yeterli.

Çin Takvimi İle Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Belirlenir?

Bu takvimin dayandığı temel ilke anne yaşı ve hangi ayda hamile kaldığıdır. Takvime göre en çok erkek bebek dünyaya getirme olasılığı 18 yaşındaki bir annede yüksektir. Bu durumda ocak ve mart aylarında hamile kaldıysanız kız, yılın diğer on ayında hamile kaldıysanız erkek bebek dünyaya getirirsiniz. Takvime göre, 21 yaşına gelmiş bir anne, ocak ayı dışında diğer tüm aylarda hamile kalırsa bebeğin cinsiyeti kız olacaktır. Çin takvimine göre cinsiyet belirlemek için önce annenin doğum tarihini Çin takvimine göre öğrenmek gerekir. Sonra bulunan yaş ile ayların çakıştığı nokta bebeğinizin cinsiyetini gösterecektir.

Çin Takvimi İle Bebeğin Cinsiyeti Kesin Olarak Bulunur mu?

Çinlilerin inancına göre yüzde 90 kesin sonuç veren bu yöntemin, hiçbir bilimsel geçerliliği yoktur. Sadece bir tahminden ibarettir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*