Banyoda Beyaz Eşya YerleşimiBanyoda Beyaz Eşya Yerleşimi

Beyaz eşyanın evdeki yeri bellidir. Genel olarak beyaz eşya kategorisine giren veya bizim beyaz eşya kategorisine aldığımız ürünlerin evimizde yerleşeceği yeri çoktan hazırdır. Beyaz eşyada öncelikle buzdolabı mutfağa yerleştirilmektedir. Yine bulaşık makinesinin yeri de mutfaktadır. Ancak bundan sonraki eşyalar mutfak ile banyo arasında değişebilmektedir.

Çamaşır makinesinin yeri mutfakta ve banyoda olabilmektedir. Daha çok yaygın olan çamaşır makinesinin banyoda kurulu olması olsa da son zamanlarda çamaşır makinesinin mutfaklarda yer alması da oldukça artmıştır.

Eğer banyoda kullanacağınız beyaz eşya ürünleri birkaç tane olacak ve banyonuz için estetik ve şık bir görünüm istiyorsanız yapmanız gereken banyonuzun dolap yerleşimini tamamlamakta acele etmemenizdir. Çünkü çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve belki de termostatı banyoda muhafaza edecekseniz bu durumda banyonuza bunların yerleştirilmesini güzel ayarlamanız gerekmektedir.

Banyonuzda hem şıklığı yakalamak hem de bu eşyaların yerini en güzel şekilde hazırlamak istiyorsanız bir iki püf noktasına dikkat etmelisiniz. Öncelikle eğer banyonuza koyacağınız beyaz eşya çamaşır makinesi gibi tek barça ise bu durumda banyo dolabının altını seçebilirsiniz. Yani normal şartlarda banyonuzda lavabo altında doğal olarak bulunacak olan banyo dolabı yine orada olacaktır ancak eğer siz bu dolabın içine çamaşır makinenizi saklarsanız hem görünüm olarak banyonuzun bütünlüğünü korumuş hem de çamaşır makinenizi güzel bir şekilde kamufle etmiş olursunuz. Bu sebeple mutlaka bu alternatifi gözden kaçırmamalısınız.

Bütün bu veya eşyalar için banyonuzda ölü alan olarak kalacak bir köşeyi de tercih edebilirsiniz. Üstelik banyo mobilyası ile aynı çeşit bir dolap içine gömerek yine banyo bütünlüğünüzü de koruyabilirsiniz.

Banyoya yerleştirilecek olan beyaz eşyalarda en kötü şeylerden birisi de bu eşyaların dağınık vaziyette durarak zaten çokta geniş olmayan banyonun kullanım alanını iyice daraltmış olmalarıdır. Bunun yerine bu eşyaları bir yere toplayarak hem dağınıklığı önlemek, hem de böylece bu beyaz eşyaları muhafaza ederek görüntü bütünlüğü oluşturup banyonuzu daha rahat bir şekilde kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken bu beyaz eşyaları bir yere toplamak ve banyonun bir köşesinde kullanmak ve aynı dolap içinde kullanmaktır. Örneğin çamaşır makinesinin sığacağı bir dolabı banyo köşesine termostat sığacak kadar boşluk bırakıp çamaşır makinenizi bu dolap içine koymak ve üzerine de kurutma makinesini koymak oldukça güzel bir tercih olacaktır. Bıraktığınız boşluk içine de termostatı yerleştirerek harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylece banyonuzda hem geniş bir alana sahip olacak hem de bu eşyalara minimum yer ayırarak maksimum yer elde edeceksiniz.

Sonuç olarak banyoya yerleştirilecek olan beyaz eşyada en doğru tercih bu eşyaların olabildiğince derli toplu olmasıdır.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*