Banyo Yaparken Güzelleşmek Mümkün Müdür?Çoğu insan, banyoyu sadece saç yıkama ve ter kokusundan arınma için kullanmaktadır. Oysa ki banyo yapmak hem ruhu hem de bedeni arındırırken aynı zamanda psikolojik terapi olarak insanı rahatlatmaktadır. Bunun için insanın kendine değer vermesi ve bedenini kurallarına göre sevmesi gereklidir.

Güzel Bir Banyo İçin Ne Yapılmalıdır?

Kişi, banyo yaparken yanına vücudu için gerekli olan malzemeleri de almalıdır. Saç şampuanları ve kremleri, duş jeli ve lifleri, aroma terapi içeren serum ve bakım yağları gibi kişinin kendini değerli hissedeceği malzemeler banyoda yerini almalıdır.  Böylelikle sadece kirlerden arınma değil, güzelleşmekte mümkün olacaktır.

Banyo Sırasında Kullanılan Ürünler Nelerdir?

Şampuan ve duş jeli dışında da bir sürü bakim ürünü ile kişinin kendisini şımartması mümkündür. Duşta kullanılan vücut jelleri veya aktarlardan alınacak bitkisel yağlar ile selülit, çatlak gibi problemi olan kadınların bu problemlerini yıkanırken aza indirmek mümkün olacaktır. Islak cilde uygulanan ve cildin masaj ile emilmesini sağlayan bu yağlar banyo keyfini arttırmaya yetecektir.

Saç Problemlerini Banyo Sırasında Halletmek Mümkün Müdür?

Kırık, mat, cansız saçları banyo sonunda sirkeli su ile canlandırmak mümkündür.  Yalnızca 2 dakika ayırarak hem yıkayıp hem de güzelleşmek böylelikle mümkün olacaktır. Saçın son durulama suyuna maden suyu eklemek de saçlarım yağ dengesini eşitlemeye yardımcı olacaktır. Kozmetik ürünler de duş esnasında kullanıma müsait yapıdadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*