Bakımlı Ellerin Püf NoktalarıEl bakımınızda güçlü tırnaklar ellerinizin güzelliğini ortaya çıkartır. Bakımlı eller kadının aynasıdır. Çünkü her gün bir sürü iş yapmak zorunda kaldığınız ellerinizi de korumalısınız. Onlara iyi bakmalısınız.

Tırnak Güçlendirici Yağlar

Sirkeden Gelen Kuvvet

Yarım kaşık sirke il 1 yumurta sarısını iyice karıştırın içine iki kaşık ananas suyunu da ekleyin. Tırnaklarınızı en az 10 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. bu uygulamayı hafta iki kez tekrar ettiğinizde tırnaklarınız güçlenecek daha hızlı uzayacaktır. Tırnaklarınıza cila uygulaması yapın sık sık cilanızın içine 10-12 damla limon suyu damlatın ve cilanızı bu şekilde uygulayın. Tırnaklarınız güçlenecek sertleşecek ve parlayacak. Limon ölü derilerden arındırmanızı destekleyecek tırnaklarınızı.

Başka bir yöntemi de lavanta yağında saklı küçük boy bir kavanozun yarısını ılık su ile doldurun içine lavanta yağından 2 tatlı kaşığı ilave edin. Zeytinyağını da 1 yemek kaşığı kadar ekleyin içine bir kaç damla limon bekletin ve kapağını kapatıp bir kaç gün bekletin. Ellerinizi her akşam bu kavanozda bekletin ve karışımı haftada bir yenileyin tırnak yapınızı güçlendirecek ölü derilerinizi atacaksınız. Böylece ellerinizin güzelliği gözle görünür oranda değişecek.

Ayak Tırnaklarının Morarması

Dar ayakkabıların içinde gerçekleşen bu olaya uzun tırnaklarda yol açabiliyor. Morardığını gördüğünüz an doktora başvurmalısınız. Tırnaklarınızın hava almasını sağlayın ve tırnaklarınızı doğru biçimde kesmeye özen gösterin. Manikür ve pedikür yaptırdığınız malzemelerin temizliğine dikkat etmelisiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*