Astrolojide burç grupları nelerdir ?


1x1.trans

Astrolojide burç grupları nelerdir ?


Astrolojiye baktığımızda yılda 12 ay vardır ve buna göre de 12 burç bulunmaktadır.Astroloji de hava, ateş, su ve toprak olmak üzere 4 tane burç grubu bulunmaktadır. Bu her grupta 3 burç bulunmaktadır.Hava grubunda; Terazi, Kova ve İkizler, Ateş grubunda; Aslan, Yay ve Koç, yer alırken Su grubunda; Yengeç, Akrep ve Balık, Toprak grubunda ise; Oğlak, Boğa ve Başak burçları yer almaktadırlar.
Toprak grubunda bulunan burçlar daha fazla duyumsal yani dakunma duyusu ile hareket sergilemektedirler. Somut şeylere daha fazla önem verirler, dokunmak ve tutmak isterler. Bunun için dokunabildikleri olgulara ve nesnelere karşı daha hassastırlar bunun nedenleri arasında kendilerini güven içerisinde hissetme güdüleri bulunmaktadır.
Ateş grubundan bulunan burçlar ise daha hissi burçlardır. Mantıkları ile değil hisleri ve sezgilerine göre karar alarak davranmaya meyillidirler. Koç ve Yay karşılaştıkları olay ve durumlar karşısında fazla düşünmeden ani karar alırken, Aslan burcu Koç ve Yay burcuna göre daha temkinli hareket eder ve kararlar alırlar.
Hava ile Su grubunda bulunan burçlar birbirlerinin karşı yani zıttı burçlardır. Hava grubunda yer alan burçlar daha çok düşünsel ve zihinsel olgulara önem verirlerken, su grubu burçları ise duygusal gelişmeler ile daha çok ilgilenmektedir. Hava grubu burçları yaşadıkları ve karşılaştıkları olaylar karşısında mantıkları ön planda iken, su grubu burçları ise daha çok duygularına güvenerek hareket eder ya da çözüm yolları bulmaya çalışırlar. Fakat burçların düşünsel ya da mantıksal, duygusal davranışlarının etkileyen konum ya da gezegenleri için kişinin yıldız haritasına bakılmasında yarar vardır.

Bir önceki yazımız olan Astroloji nedir ? başlıklı makalemizde astroloji, astroloji ne anlama gelir ve astroloji nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*