2019 Mutfak dekorasyon trendleri


2019-Mutfak-Dekorasyon-Trendleri

Mutfağını yenilemek isteyenler için 2019 mutfak dekorasyon trendleri 

Mutfak gün içerisinde en çok vakit geçirilen alanlardan birisidir. Bayanlar gün boyu yemek yapmak ve  misafirlerini ağırlamak için burada vakit geçirirler. Bu anlamda da mutfakların her zaman daha kullanışlı bir yer olması gerekir. Mutfağınızda yenilik yapmak istiyorsanız ve bu senenin dekorasyon trendlerini merak ediyorsanız 2019 mutfak dekorasyon trendleri hakkında bilgi verdiğimiz bu yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Beyaz mutfakların sonu geldi

Beyaz mutfaklar artık eskisi gibi pek de kullanılmıyor. Özellikle temizliği zor olduğu için kalabalık ailelerin tercih etmemesi gerekiyor. Bunun yerine akılda kalan kontrast renkler tercih edilebilir.  Duvar renklerini değiştirmenin yanı sıra kabartılı seramikler ve değişik motifleri içeren seramikleri mutfağınıza ekleyebilirsiniz.

Egzotik bir mutfak ortamı oluşturabilirsiniz

İspanyol ve Fas esintilerinin olduğu seramikleri mutfağınıza ekleyerek otantik bir hava yaratabilirsiniz.

Seramikler dışında mutfağınıza farklı bir hava katmak için değişik stilleri bir araya toplayabilirsiniz. Nostaljik bir musluk satın alabilirsiniz veya cam kenarına bir berjer ekleyebilirsiniz.

Mutfak ekipmanları aşağıya iniyor

2019 mutfak dekorasyon trendleri içerisinde dikkat çeken detaylardan birisi de mikrodalga, fırın gibi ekipmanlar gözlerin görmediği yerlere taşınıyor. Kullanım açısından bu durum biraz zor olsa da mutfakta hoş bir görüntü oluşuyor.

Bank usulü oturma düzenini tercih edebilirsiniz

70’li yıllarda sıklıkla kullanılan yumuşak minderli banklar her mutfağa uyacaktır. Kalabalık aileler bu tarz bank usulü oturma şeklinde bir mutfak mobilyası tercih edebilir.

yazının alındığı kaynak: http://mahmure.hurriyet.com.tr/moda/dekorasyon/2019-mutfak-trendleri_1120030

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*