2016 Kış Modası Renkleri ve Detay Kullanımları


sonbahar-kış-2015-2016-650x415

2016 senesi modasına dair ilk kreasyonların ortaya çıktığı bu günlerde özellikle dikkat çeken noktaların başında 2016 senesinde sıklıkla vintage esintilerinin ve dönemsel ayrıntıların karşımıza çıkacağı gelmektedir. Neon renkler, metalik ve ışıltılı kumaşlar gibi yeni akımların yanında asla vazgeçilmeyen dantel ve feminen dokunuşlar da 2016 modasına ışık tutacaktır.

2016 Kış Modasında Kullanılacak Renkler

2016 yılı içerisinde sıklıkla karşımıza çıkacak renklerin başında dönemsel esintiler ve vintage sebebiyle kullanılacak olan neon renkler ve altın ışıltıları gelmektedir. Özellikle metalik altın renginin elbiseden pantolona, kazaktan montlara kadar her yerde karşımıza çıkacak olması 2016 senesinin moda akımının nasıl olacağının bir göstergesi olarak dikkat çekmektedir.


Geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi bu sezonda da asker temalı ürünler de sıklıkla karşımıza çıkacaktır. Özellikle asker yeşilinin her üründe karşımıza çıkacak olması ve 2016 senesinde takım giyinmenin moda olacağı düşünülürse asker yeşili takımlar bolca karşımıza çıkacaktır.

2016 Kış Modasında Kullanılacak Detaylar ve Kumaş Türleri

Geçtiğimiz sezonlarla aynı olarak 2016 senesinde de dantel detayları ve deri kumaş kullanımı dikkat çekecektir. Feminen duruşa ve görünüşe önem veren bayanların bir numaralı tercihi olan dantel giysi parçaları veya dantel detaya sahip giysiler bu sezon da sıkça kullanılacaktır. Bununla beraber geçtiğimiz sezonlarda sadece etek veya ceket olarak karşımıza çıkan deri kumaşlar, 2016 sezonunda pardösü veya deri gömlek olarak da kullanıma sunulacak ve deri kullanımında yeni bir çığır açacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kış Modası Renk Trendleri başlıklı makalemizde 2016 Kış Modası ve 2016 Kış Modası Renkler hakkında bilgiler verilmektedir.