2016 Kış Modası Renk TrendleriHer ne kadar moda olan ve takip edilen giyim parçaları revaçta olsa da giyim parçalarının insana yakışmasını ve şık görünmesini sağlayan en önemli şey kuşkusuz ki doğru renklerin bir arada kullanılmasıdır. Her sezonun kendine ait moda renkleri ve bu renkleri tamamlayıcı konseptleri bulunmaktadır.

2016 Kış Modasında Yer Alacak Renkler

Yaz aylarında moda olan bohem tarzının etkilerinin halen sürdüğü 2016 kış modasında, en sık göreceğimiz renkler baharat tonları olarak tanınan kahverengi ve yeşil tonları olacak gibi gözükmektedir. Bu renklerin yanı sıra, mavinin tonları olan mücevher renkleri ve deniz tonları, orman yeşili tonları da 2016 kış modasında tercih edilecek renklerdendir.

Özellikle son yıllarda revaçta olan pastel tonlardan pastel mavi ve pastel pembe tonları da 2016 senesinde sıklıkla kıyafetlerde kullanımıyla karşımıza çıkacaktır.

Özellikle kış aylarında daha fazla gördüğümüz koyu renk tonları 2016 senesinde gardıroplarımızda kiremit rengi, koyu mavi, bordo tonları ve koyu lacivert tercihleriyle yer alacaktır.

2016 Kış Modası Makyaj Trendleri ve Renkleri

Kıyafetlerin ve aksesuarların kadınlardaki en büyük tamamlayıcılarından olan makyajlar, her mevsim için ayrı tonlarda ve şekillerde tercih edildiği gibi her sene de yeni bir modaya sahip olmaktadır.

2016 kış senesi için de geçtiğimiz seneden farklı çizgiler ve renkler kullanılacaktır. Özellikle kış ayları için tercih edilmesi gereken tonlar arasında yer alan pastel tonlar, dudak makyajında yerini turuncumsu kırmızı renklere bırakmakta, far tercihlerinde ise gri, yeşil, bordo ve kiremit rengi tonlarına dönüşmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*