2015 ilkbaharının Parfüm TrendleriParfüm seçimi, bir kadının kendisini iyi hissetmesi için oldukça önemlidir. İlk olarak, başkalarının değil kendi zevkinizi ön planda tutarak hareket etmelisiniz.

2015 İlkbaharının Çiçek Kokuları

İlkbaharın sürekli olarak ısınan havasına bağlı olarak yeni kokular ortaya çıkmaktadır. Çeşitli kokular denemeyi seven kullanıcılar her seferinde farklı parfümler alsa da ilkbahar aylarının değişmez klişe parfümleri çiçek kokularıdır. Özellikle lavanta, zambak ve orkide ilkbaharın en çok kullanılan kokusudur. İsimleri ve görüntüleri ile ilkbaharın en sıcak anlarını sergileyen bu çiçeklerin özlerinden meydana getirilen parfümler aynı zamanda da uzun süre kullanılabilecek bir yapıda oluyor. Bu sayede ilkbaharın trend parfümü olmayı başarıyorlar. Ayrıca tüm bayanların sevdiği çiçek kokuları girilen ortamda da kişinin farkını belli etmesini sağlıyor. Çiçek kokuları ilkbahar ayları boyunca sürekli olarak yoğun olarak ortaya çıkan bir taleple kullanılıyor.

2015 İlkbaharında Meyve Kokularının Yeri

Parfümlerde meyve kokusu adı altında satılan kokular, aslında tatlı kokular kategorisine girer. Çeşitli meyvelerin ya da bitkilerin özleri ile yapılan bu parfümler çiçek kokularına oranla daha şekerli kokular isteyen kullanıcılar için ideal oluyor. Kullanımlarında çevreye yaydıkları koku ile iştah kabartan bu parfümlerin kullanıcısı da oldukça fazla olduğundan özellikle ilkbahar aylarında tabiri caizse kapış kapış gidiyor. Üretimleri ile tüketimleri oldukça hızlı olan tatlı kokular arasında ise en çok tutulan kokunun çilek kokusu olduğunu söylemek mümkündür. Bilindiği gibi çilek oldukça tatlı bir meyvedir. Çilek özünden yapılan parfüm de meyvesi gibi tatlı bir koku yayıyor. Diğer meyvelerde de aynı üretim gerçekleştirilmiş olsa da birçok meyvenin özündeki acılık parfüme geçerek rahatsız edici kokuların oluşmasına neden oluyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*