2015 İlkbahar Modası Trençkot Modelleriİlkbaharın gelişi ile birlikte havalar ısındı, dolaplarda kışlık kaban ve kazakların yerini daha ince trikolar, gömlekler ve üzerine giyilen trençkotlar aldı. Son birkaç yıldır modası geçmeyen, ilkbahar ve sonbaharda bayanların üzerinden çıkartmadığı trençkotlar, 2015 ilkbaharında da değişik modellerde ve renklerde karşımıza çıkıyor. Günlük giysi kombinlerinde ve iş için tasarlanan giysilerde çok fazla kullanılan trençkotlar, elbise, etek, pantolon ve şortlar ile uyumlu kombinler oluşturuyor. Bu yıl haki yeşil, kahverengi tonları, bej, mavi trençkotların yanı sıra daha parlak olan mercan rengi, kırmızı, mavi ve pembe trençkotlar da oldukça moda. Fazla cesur bayanlar için neon renklerde tasarlanan trençkotlarda mevcuttur. Renk ve model çeşitliliğinin yaşandığı 2015 ilkbahar modasında, uzun ve kısa trençkot modelleri ile nasıl kombinler yapılabilir?

Uzun (Diz Altı) Trençkotlar İle Yapılabilecek Kombinler

Genellikle elbise ve kısa eteklerin üzerine tercih edilen uzun trençkotlar, dar pantolonlar ve taytlar ile de kullanılmaktadır. Çalışan bayanların çok rahat kullandığı, her kıyafet ile uyum sağlayan uzun trençkotlar, büyük ebatlarda çantalar ve stiletto tarzı ayakkabılar ile uyumlu kombinler oluşturur. Abiye tarzı kumaşlardan yapılan uzun trençkotlar, akşam gezmelerinde giyilen, kısa elbiseler ile de uyumlu olacaktır. 

Orta Boy (Diz Üstü) Trençkotlar İle Yapılabilecek Kombinler

Orta boy trençkotlar, geniş paça, dar paça pantolonlar, etek ve şortlar ile kullanılmaktadır. İş hayatında, günlük alışverişte ve akşam gezmelerinde rahat kullanılan orta boy trençkotlar, bulunulan ortama göre, yüksek topuk ayakkabı veya düz babetler ile kombinlenebilir. Bayanların en çok tercih ettiği bej ve sütlü kahverengi diz üstü trençkotların, bu yıl çok değişik renkleri kullanılacaktır.

Kısa Trençkotlar ile Yapılabilecek Kombinler

Kısa trençkotlar, genellikle günlük spor giyimde tercih edilir. Geniş ve dar paça kotların, mini etek ve şortların üzerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*