2014 Yaz Modası Renk Seçimi2014’ün parlayan modellerine göz atmadan önce renk seçimine değinmek istedik. Öncelikle renklerin de değiştiği bir sezon geçireceğiz.. Şu ana kadar oluşan ve oturmuş olan renk algısı tamamen yıkılacak gibi görünüyor. 1970 ve 1980’lerde bıraktığımız neon renkler tekrar canlanmakta.. Onun yanında ayrıca pastel renkler de oldukça ilgi çekmekte.. Bütün moda konularında bir eskiye dönüşün olduğu görülüyor ve bundan kıyafet modası da etkilendi. Gayet şık da duran Neon renklere , pastel renkler de eklenince her yer yazın sıcaklığıyla birlikte daha da renkli olacak..
Kıyafetlerin yanı sıra , çanta modellerinde de zıt ve neon renkler oldukça ilgi çekmekte ve merak uyandırmakta. Ruha etkisine göre en çok tercih edilen renklerden birisi de orkide moru. Rengin açıklamasına hayal gücünü ateşleyen renk olarak yer verilmiş.
1 2 4
Bunun yanında , lavanta rengi de oldukça tercih edilen renklerin arasında görülüyor. Takip ettiğiniz davetlerde sıklıkla lavanta rengi elbiselere rastlayabilirsiniz.
5 6

Son olarak da , en çok tercih edilen bir diğer renk bir çok kadının da çok sevdiği ‘Kırmızı’
Kırmızı rengin her tonuna oldukça önem verilmekte bu yıl.. Biber kırmızısı özellikle tercih edilmekte..Fakat yine de , kırmızı rengi kullanırken dikkat edilmesi gerekiyor , çünkü taşınması zor bir renk olduğu için ortamlara göre karar verirken dikkatli olmakta yarar var.
7 8

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*