2014 – 2015 Banyo Fayans ModelleriEn Yeni Banyo Fayans Modelleri

Eski model banyo fayanslarınız modern ve şık ev dekorunuza uymuyor mu ? Banyo dekorasyonunuzdan sıkıldınız mı ? O zaman tam olarak doğru adrestesiniz. 2014 banyo fayans modelleri evinizin modernizmine uyum sağlayacak ve banyonuzu da bir o kadar şık gösterecek.Bu yılın en güzel ve popüler modellerini sizler için seçtik ve derledik.Dilerseniz sizlerde ev dekorasyonunuz da değişime giderek aşağıda yer alan fayans modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.Özellikle siyah banyo fayansları çok moda olmuş durumda.Desenli modellerle motifleri sağlanan bu modeller sizleri hem eskilere götürecek hem de banyonuzu modern gösterecek tarzda. 2014 banyo fayans modelleri sizler için karşınızda.

Banyo dekorasyonu genelde kişilerin özel zevkleri ve rahatlıkları doğrultusunda tasarlanmaktadır. Günün bütün yorgunluğunu atabileceğimiz, kendimize vakit ayırabileceğimiz mükemmel bir yaşam alanı elde etmek elbette ki mümkündür.
Bu işin bir parçası olan fayanslar ise gerek rengarenk tasarımlarıyla gerek çeşitleriyle oldukça dikkat çekmektedir. Killi toprağın belli derecelerde pişirilmesiyle elde edilen fayanslar evimizin dekorasyonunda vazgeçilmez olmuştur. Gerek banyo gerek mutfak gerek dekorasyon malzemesi olarak fayanslara her zaman ihtiyaç duymuşuzdur. Kusursuz bir banyonun ilk adımı olan fayanslar ile estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Böyle bir banyodan emin olun çıkmak istemeyeceksiniz.
Ev dekorasyonu aşamasında en çok emek sarf edilmesi gereken ve zaman harcayan kısım tuvalet ve banyodur. Eve kıyasen daha küçük bir alan kaplamasına rağmen daha çok titizlik isteyen bir bölümdür. Çünkü hataya yer verilmemesi gerekmektedir. Her detay işleme başlamadan önce bir çok kez düşünülmelidir. Tesisat sırasında yapılabilecek en ufak bir hata veya ihmal bütün dekorasyonu kırıp baştan başlamanıza neden olabilir. İşte bu yüzden her detay önem arz etmektedir.

Banyo Fayans modellerinde renk uyumu nasıl olmalı ?

Öncelikle banyo duvarlarının ve suyla temasındaki devamlılıktan dolayı duvarlara sağlam bir döşeme sistemi ile kaplanmalıdır. Unutmayın döşeme sağlam olmadığı veya hatalı olduğu takdirde ilerleyen zamanlarda su sızdırması yaparak size sorunlar çıkarabilir. Bu kaplama aşamasında da fayanslar yine karşımıza çıkmaktadır. Duvarlar için fayanslar kullanılırken zeminler için kalebodurlar vazgeçilmez olmalıdır; çünkü kalebodurlar yapısı itibariyle daha dayanıklı ve oldukça kalındır. Bu işlemi tabi ki renkli kalebodurlar veya renkli fayans seçimleriyle özelleştirebilmek de mümkündür.
Banyo dekorasyonu için önemli detaylardan biri de canlı renklerin kullanımıdır. Sıradan beyaz renkli fayans veya kalebodurlar artık günümüzde pek tercih edilmemektedir; çünkü canlı bir yaşam alanı görebilmek için canlı renkler kullanılmalıdır.
Günümüzde banyo fayansları döşenirken estetiklik açısından düz renkler ile desenli fayanslar kombine bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca artık fayanslar lavabo kenarlarına veya klozet kenarlarına diklemesine kullanılıp aralarındaki fayanslar ise düz renk fayanslarla döşenebilir. Ya da isteğe göre tam tersi de yapılabilir. Bir başka dizayna örnek olarak ise; tavandan aşağı ilk sıra düz renk olacak şekilde daha sonra desenli fayans, ardından ikişer ya da üçer sıra düz fayans ve yine bunun devamında desenli fayans döşenerek farklı bir görünüm elde edilebilir. En alt kısmı da düz renk fayans kullanarak bitirebilirsiniz. Orta kısma döşenen fayanslarla alt kısma döşenen fayanslar arasındaki renk uyumu veya renk tonlaması farklı şekilde ayarlanabilir.
Banyo dekorasyonu için diğer bir yardımcımız ise bordür fayanslardır. Enine ya da boyuna döşenen fayansları farklı açılarda kesecek şekilde bordürler yerleştirerek de farklı desenler elde edebilirsiniz.
Günümüzde banyo fayanslarının renk seçiminde banyoya renk katmak adına siyah-beyaz, kahve-kırmızı, sarı-pembe gibi renk kombinleri kullanılmaktadır. Fakat banyonuz için sade ve duruluktan yanaysanız fayans rengini krem rengi, beyaz veya siyah tonlarında seçebilirsiniz.

Fayans modelleri kullanım alanları nerelerdir?

Kusursuz bir banyo dekorasyonu adına tüm bu döşeme işleminden, fayans seçiminden, fayans dizaynından sonra diğer önemli bir aşama ise bu fayanslara ve fayansların renklerine uygun dolap, küvet veya duşakabin gibi diğer detayları göz önünde bulundurarak dekorasyonu eksiksiz bir biçimde tamamlamaktır.
Banyo dekorasyonu adına tüm bu detayları eksiksiz bir şekilde tamamladığınız taktirde artık gönül rahatlığıyla kendinize vakit ayırabileceksiniz. O kadar emeğin karşılığını banyoda bulduğunuz huzur ile fazlasıyla alacak ve artık banyoda vakit geçirmek sizin için keyifli bir hale gelecektir. Evet bu şıklığın bu zarifliğin yaratıcısı sizsiniz.

fayans modelleri gif animasyon

 

Diğer galerimiz için tıklayınız.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Birbirinden Güzel Fayans Modelleri - BayanVizyon | BayanVizyon

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*