2013-2014 Yaz Modası Öne ÇıkanlarSon zamanlarda güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte ilkbahar-yaz modası da ufaktan etkisini hissettirmeye başladı. Güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte moda dünyası tekrar hareketlenmeye başladı.

Kış sezonunu tekrar hatırlamak gerekirse; kış sezonunda 80’lere doğru bir dönüş yaşandı. 80’lerin düşük omuzlu kabanları tekrar dolaplarımızı süsledi. Geçen kışın da vazgeçilmezlerinden olan angora kazaklar 2013-2014 sonbahar-kış sezonunda da trend olmaya devam etti. 1950’lerin zarafetini tüm sadeliği ile gözler önüne seren angora kazaklar modadan anlayan tüm kadınların dolaplarında yerini aldı. Kadın giyiminde üretim yapan işletmeler ve ünlü markalar farklı tarzdaki angora kazakları kadınların beğenisine sundu. Angora kazaklarda uçuk pembe ve açık renkler en çok tercih edilen renkler arasındaydı. Kış sezonunda moda trendleri erkeksi giyimi daha da ön plana çıkarmışlardı. Kış sezonu ile birlikte jean ve oduncu gömlekler kadın giyimin vazgeçilmezleri haline geldi. Kış sezonunda durum böyle iken ilkbahar-yaz sezonunda da kışın esintileri devam edecek gibi görünüyor.

2014 ilkbahar-yaz sezonunda bu kış olduğu gibi yine açık renkler moda. Uçuk pembe ve pudra rengi kış sezonunda kabanlarda daha çok kullanılırken, yaz sezonunda daha çok elbiselerde karşımıza çıkacak. Mint yeşili de aynı şekilde ilkbahara doğru yaklaşırken trençkotlarda karşımıza çıkıyor iken ilkbahar-yaz sezonunda sokaklarda bir mentol esintisi yaratacak gibi duruyor. Yazın vazgeçilmezlerinden olan çiçek desenleri de 2014 ilkbahar-yaz modasında tekrardan karşımıza çıkıyor. Büyük çiçek desenli elbiseler, küçük çiçek desenli gömlekler dolabımızda muhakkak olması gereken parçalardan. Romantik bayanlar bu sezon da unutulmadı. Giyim mağazaları elbiselerde, gömleklerde, bluzlarda bir parça da olsa dantel detayına yer verecekler. Özellikle dantelde pastel tonları bu yaz ön planda olacak.Dantel mutlaka gardırobunuzda olması gerekiyor. Yazın giymesi en rahat olan kıyafetlerden biri olan eteklerde de bu yaz pile detayına oldukça fazla yer verilmiş. Pileli etekler uçuş uçuş efektiyle hem görüntü açısından hem de giyim kolaylığından dolayı bu yaz kadınların vazgeçilmezi olacak gibi duruyor.

Kadın giyim ithalatçıları yurt dışında gelişen modayı daha erken ülkemize getiriyorlar. Ülkemizde moda ve güzel kadın deyince akla gelen şehir olan İzmir de yaz modasını ilk yaşayan şehirdir. Giyim markaları firmaları bu nedenle modayı olabildiğince daha yakından takip edip beklentilere karşılık veriyorlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*